מסע התעלות והתרוממות • חוויה רוחנית בלתי נשכחת חוו צוות רמ"י ורבני ישיבת ברסלב 'אהבת משה' בשבת התעלות והתרוממות באומן בסמוך לציונו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב זיע"א ולאחר השבת המשיכו במסע קברי צדיקים באוקראינה

באמירת ה"תיקון הכללי" בציון רביה"ק צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | ו' שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

מסע התעלות והתרוממות
צוות המחנכים והרבנים  - ישיבת ברסלב לצעירים "אהבת משה" ביתר עילית
פרשת וארא - ראש חודש שבט

חוויה רוחנית בלתי נשכחת חוו צוות רמ"י ורבני ישיבת ברסלב אהבת משה בשבת התעלות והתרוממות באומן ליד ציונו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב זי"ע. ובהשתטחות על עוד קברי צדיקים נוספים זי"ע.

כבר עם ההכנות לנסיעה הקדושה החלה ההתרגשות, כשהרמי"ם החשובים, בייחוד אלו שזו נסיעתם הראשונה לציון רבינו הק', שמעו שיחות וסיפורים במעלת ההשתטחות על הציון הק', הדרכות והנהגות הקשורים לנסיעה היסטורית וקדושה זו.

מרגש היה לקבל "פתקאות" – "קוויטלאך" מתלמידי הישיבה לתפילות, בבקשה מיוחדת שרבם יזכיר שמותיהם לטובה על הציון הקדוש, בייחוד משאלות ובקשות של התעלות ברוחניות, להצלחה בתורה וי"ש, ולהתקרבות לרביה"ק.  

הנסיעה החלה כבר באמירת 'תפילת יום כיפור קטן' יחד עם הבחורים בהיכל הישיבה, כשכולם התקבצו ובאו לך -  כלל הצוות, שמשקיעים כל השנה כל כוחם ומרצם בהקניית תורה, חסידות ויראת שמים לצעירי הצאן. מישיבתו של רבינו יצאו בצוותא חדא לקראת הנסיעה הקדושה - תוך קבלת צידה לדרך שכללה ערכה אישית וכן "קבצים וגיליונות" מיוחדים שהופקו לקראת נסיעה מרוממת  זו.

בדרך בואכה אומנה שמעו שיחות וסיפורי הוד במעלת הציון הק' מפי רב המוסדות הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא שליט"א שעורר בדבריו מעלת הזכות של נסיעה ייחודית זו - נסיעתם של רמי"ם מחנכים ומשפיעים שזוכים לחנך את תלמידיו ובניו של רבינו הק' בישיבה הנקראת על שמו, וכעת נוסעים יחדיו בהתכללות ובאחדות לשאוב ולאגור כוחות ממימי הנחל נובע.

צוות הישיבה התארח באכסניה המפוארת "מלון חושן", בשילוב מיטב מעדני מאכלי השבת בטוב טעם, ברמה גבוהה ובניחוח של נועם ועונג שבת אמיתי.

בסעודות השבת שמעו המלמדים שיחות ושיעורים מפי צוות החינוכי ובראשם יו"ר המוסדות הרה"ח ר' ניסים כלפא שליט"א שהשמיע דברי תורה על פרשת השבוע, וכן ניהל פאנל חינוכי בענייני הישיבה כשכולם מגובשים ומלוכדים יחדיו בשיחת חברים למען מטרה אחת - הצלחת הבחורים לעלות בהר ה'.  

הרה"ח ר' א. מרדכי קעניג שליט"א מנהל רוחני של הישיבה שהשקיע רבות בהכנת נסיעה קדושה זו, הביע בדבריו את הערכתו לכלל הצוות, המשקיעים רבות לשגשוג הישיבה, כן דיבר על מעלת שבת מיוחדת זו מתוך אהבת חברים, כן שמעו במהלך סעודות השבת עוד שיחות מרבנים אנשי הצוות של הישיבה הק'.

בסעודה שלישית דיבר הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא שליט"א מתורותיו של רביה"ק  בליקוטי מוהר"ן ושילב בדבריו - דברי חיזוק לצוות המתעסקים בטהרות - עצות והוראות מעשיות - הנלמדים תורותיו של רביה"ק.

כן שמעו שיחה מיוחדת מהרה"ח ר' אשר זעליג מרגלית שליט"א - ממשפיעי אנ"ש אשר גם התארח במלונית זו והשמיע את דבריו - מדברי תורתו של רבינו בשילוב דרכי חיזוק למחנכי "בני הנעורים".

קשה, קשה עד למאוד הייתה הפרידה במוצאי שבת מחצר הציון הקדוש - כשליחי רבינו הק' במשך כל השנה התרפקו צוות הרמי"ם על הציון בהודיה על זכותם הגדולה שנפלה בחלקם, ובתפילה שיעשו את מלאכתם נאמנה כרצון המשלח הגדול הנחל נובע מקור חכמה זי"ע.

כן הזכירו בפרטיות - שמות תלמידי הישיבה שיזכו להתעלות בתורה, ביראת שמים, בחסידות ובכל מידה נכונה.

בהמשך ליל מוצאי שבת קודש, לאחר "סעודת דוד מלכא משיחא" נסעו לציונו של התלמיד הנאמן מוהרנ"ת זי"ע, באמירת תהלים, תיקון הכללי ותפילות, בשילוב לימוד מספריו הק' ב'ליקוטי הלכות'

והמשיכו במסע הקודש לציונו של אור שבעת הימים מרן רבי ישראל בעל שם טוב זי"ע. בניגוני ערגה ושירי התעוררות מלוכדים יחדיו התעלו לפסגות גבוהות, יחד עם אמירת תיקון הכללי ומזמורי תהלים, תחינות ובקשות.

זכות מיוחדת היתה מנת חלקם של הנוסעים להשתטח על ציונו של הרה"ק רבי זושא מאניפולי זי"ע ביומא דהילולה, בהתרגשות מיוחדת התפללו שם  תפילת "שחרית" והעתירו תחינה לכלל ולפרט.

כן זכו להשתטח על ציוניהם הק' של הרה"ק המגיד ממעזריטש זי"ע והמהרש"א זי"ע

לאחכמ"כ המשיכו לעבר סנגורם של ישראל הרה"ק רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זי"ע. כשעל אם הדרך שמעו שיחות וסיפורים מרוממותם ומגדלותם, בשילוב ניגוני התעוררות ודביקות מבעלי המנגנים הרה"ח ר' נחמן שפירא שליט"א, והר"ר נחמן וויצהנדלר שליט"א.

גם כאן בבארדיטשוב דאגו הנהלת המוסדות ביוזמתו של הרה"ח ר' אהרן זאב דרוק שליט"א להכין ארוחה מכובדת, עוד תחושה של סיפוק וקורת רוח מהנסיעה הקדושה.

באווירה של התחדשות, התרוממות, התעלות ואגירת כוחות רבים ומחודשים, ובייחוד מהשבת המרוממת אצל 'אור האורות' רביה"ק זי"ע חזרו צוות הרמי"ם, המחנכים, המשפיעים, וחברי הנהלה להמשך עבודתם בקודש מלווים בברכות והשפעות ברוחניות ובגשמיות - לישיבתו של רבינו  – "ישיבת ברסלב אהבת משה", להשפיע ולהטעים לתלמידים מהאור הגדול שזה עתה זכינו לקבל ברחמים וברצון, אמן.  

  

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר