ראש העיר אומן מנסה להוכיח לציבור בוחריו מי בעל הבית על המקום: הבוקר (שישי) הוציאו ראש העיר וסגנו הוראה להרוס את הגדרות שנבנו בצידו של שביל הכהנים בירידה לציון רבינו כנקמה על הפגיעה בפסל הסמוך לנהר התשליך - ארגון 'סבבודה' נמנע מלהתערב

מעמיסים את הגדרות על המשאית צילום: באדיבות המצלמים
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ב טבת תשע"ז שתף
הגדל כתב:

מקרה הפגיעה בפסל הסמוך לנהר התשליך הביא לכעס גדול ומצטבר בקרב תושבי העיר אומן ואזרחי המדינה, ראש העיר אומן מחליט הבוקר לנצל את המצב הרגיש ומוכיח לבוחריו מי הבעל הבית על המקום, הבוקר (שישי) הוציא ראש העיר הוראה להרוס את הגדר שנבנה בצידו של שביל הכהנים בירידה לציון רבינו הק', בטענה שהבנייה לא עומדת בכללי החוזה שעל פיו התקבל אישור הבנייה בערב ראש השנה הנוכחי.

עסקני 'איחוד ברסלב' אומרים ל'אומן שלום' כי: "הכל נבנה חוקית כפי המסוכם בחוזה, על פי ההסכם, הבנייה אמורה להיות בכמה שלבים, כשבסופו התחייבנו ליישר את המדרכות בצדדים עם הכביש ולכסות באספלט, את אישורי הבנייה קיבלנו מהממונים בפרלמנט בקייב, ראש העיר אומן אינו קשור לזה, הוא מנצל את המצב ומתערב בהוראות הממונים עליו בקייב שאישרו את תוכנית הבנייה ואיתם אנו אמורים להתמודד בכדי לפתור בעיות אם ישנם כאלה".

כאמור, ההריסה הבוקר הגיעה הפעם מכיוונו של ראש העיר אומן המנסה להוכיח לבוחריו כי הוא בעל הבית על המקום, ראש העיר מנצל את המצב הרגיש בקרב התושבים שנוצר בעקבות הפגיעה בפסל המוצב סמוך לנהר התשליך. במקרה הזה ארגון 'סבבודה' נמנע להתערב ואינו קשור להריסה המכוונת מצידו של ראש העיר וסגנו.

עסקני 'איחוד ברסלב אומן' ובראשם הרב נתן בן נון שליט"א פועלים בשעות אלו ללהרגעת הרוחות מול הגורמים הרלוונטיים בקייב שאישרו את בניית הגדר למעבר הכהנים.

חשוב לציין! כי הסרת הגדרות מעל שביל הגישה לכהנים אינה מהווה בעייה כל שהיא ואין חשש להרס מעבר הכהנים מעל הגשר המוביל לציון רבי נחמן מברסלב, הכהנים המבקרים באומן נדרשים להמשיך ולהיצמד לשביל השמאלי בירידה לציון הק', הגשר נבנה בערב ראש השנה בצורת כיפין על גבי כיפין בליווי צמוד של נציגי 'אתרא קדישא' שפיקחו על כל שלבי עבודות החפירה.

 

 

בניית הגשר בצורת כיפין על גבי כיפין - צולם בערב ראש השנה

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר