שדה תעופה באומן - החלום שעומד להתגשם: בפרלמנט בקייב התקיימה ישיבת שרי הממשלה אשר דנה בקידום פרויקט הכשרת שדה התעופה בעיר אומן עבור התיירים היהודים הרבים הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב - אנשי עסקים מארה"ב גילו עניין בפוטנציאל הכלכלי של העיר אומן ואישרו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט 130 מיליון יורו

חסיד ברסלב בשדה תעופה בדרכו לאומן צילום אילוסטרציה: מאיר אדרי
מאת מערכת "אומן שלום" | ז' טבת תשע"ז שתף
הגדל כתב:

אנשי עסקים מארה"ב מגלים עניין באומן:  בפרלמנט בקייב התקיימה ישיבת שרי הממשלה אשר דנה בקידום פרויקט הכשרת שדה התעופה בעיר אומן עבור התיירים היהודים הרבים הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב, אנשי עסקים מארה"ב גילו עניין בפוטנציאל הכלכלי של העיר אומן ואישרו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט 130 מיליון יורו.

במשך השנים הועלו הצעות ודיונים בעניין הרחבת והכשרת שדה התעופה הצבאי בעיר אומן שלא פעיל מזה שנים, העלויות הגבוהות הדרושות עבור הכשרת שדה התעופה הרתיעו את המשקיעים הפרטיים שפרשו מהפרויקט היקר שלא קיבל עד כה אישור להעברת תקציבים בשיתוף מממשלת אוקראינה.

באתר ויסטי צ'רקסי (Вісті Черкащини) דווח כי לפני כשבוע התקיימה בפרלמנט בקייב ישיבת שרי ממשלה ובראשם סגן ראש הממשלה, בישיבה דנו על קידום פרוייקט הכשרת שדה התעופה הצבאי הישן באומן ומיזוגו לשדה תעופה אזרחי בינלאומי חדש שישרת את מאות אלפי הנוסעים לאומן הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

על פי הנאמר בכתבה, שר הכלכלה האוקראיני חזר מסבב פגישות עם אנשי עסקים בניו יורק במטרה לגייס משקיעים פוטנציאלים לפרויקט, בתוכנית הממשלה הוצע להקים שדה תעופה חדש על שטח שדה התעופה הצבאי הלא פעיל זה שנים רבות וממוקם במרחק של כ 10 דקות נסיעה מאזור קברו של רבי נחמן, על פי התוכנית שדה התעופה ישמש למטרות אזרחיות וצבאיות כאחד.

המשקיעים שהתעניינו במיזם הודיעו כי הם מוכנים להשקיע בפרויקט סכום של 130 מיליון יורו. שר הכלכלה הבטיח למשקיעים שלפרויקט תהיה תמיכה מלאה של הממשלה, והבטיח כי ינתן  כל סיוע שיידרש בכדי שהפרויקט יצא לדרך.

שר הכלכלה האוקראיני אמר בישיבת הממשלה כי שדה התעופה באומן הוא דבר חשוב ונצרך. ראשית, משום שהעיר אומן נמצאת על אם הדרך במרכז אוקראינה, וכל נתיבי הטיסות הבינלאומיות חוצים את העיר. שנית, המקום מהווה מרכז תיירותי מושך שאליו באים אנשים מכל העולם.

במידה והתכנית תצא לפועל, זו תהיה בשורה גדולה לחסידי ברסלב ולמאות אלפי הנוסעים לאומן שנאלצים לנחות בשדה התעופה בקייב או באודסה ומשלמים עלויות יקרות עבור שירותי ההסעה בדרכים המשובשות עד לעיר אומן.

בשנים עברו חסידי ברסלב השתמשו בשדה התעופה הצבאי בעיר אומן, השימוש בשדה התעופה הופסק בשל התשתיות הישנות שאינן כשירות לנחיתת מטוסי נוסעים, מסלול ההמראה והנחיתה לא עברו שיפוץ במהלך השנים הרבות, והנחיתה בשדה כרוכה בסיכון חיי בני אדם.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר