בעקבות האירוע האנטישמי וחילול מקום גניזתו של רבי נחמן מברסלב באומן, התכנסו נציגי דתות הנוצרים והמוסלמים באוקראינה למסיבת עיתונאים שהתקיימה בתקשורת האוקראינית והביעו את הזדהותם עם הקהילות היהודיות באוקראינה - הנציגים גינו את האירועים האנטישמים האחרונים שאירעו באומן

חברי הפאנל בתקשורת האוקראינית צילום: התקשורת באוקראינה
מאת מערכת "אומן שלום" | ה' טבת תשע"ז שתף
הגדל כתב:

בעקבות האירוע האנטישמי וחילול מקום גניזתו של רבי נחמן מברסלב באומן, נציגי דתות הנוצרים והמוסלמים באוקראינה ערכו מסיבת עיתונאים בתקשורת האוקראינית והביעו את הזדהותם עם הקהילות היהודיות באוקראינה, הנציגים גינו את האירועים האנטישמיים האחרונים שאירעו באומן.

במסיבת העיתונאים נכחו ראש הבישוף של העיר דנייפרופטרובסק והאימאם המוסלמי אדגר דבלוקאמוב. נציגי הדתות השונות שהשתתפו בפאנל גינו פה אחד את המקרה המזעזע שאירע לפני כשבועיים בקברו של רבי נחמן מברסלב במקום הקדוש לעם היהודי באומן שבאוקראינה.

יושבי הפאנל דנו והעלו השערות כי הפגיעה בקברו של רבי נחמן מברסלב נעשתה על ידי אנשים בעלי אינטרסים פוליטיים ועוינים למדינה, הנציגים נקטו בעמדה משותפת וגינו את המקרה: "חילול המקום הקדוש היה מתוכנן, משום שזה קרה בערב חג החנוכה, התוקפים כנראה ידעו היטב את ההיסטוריה של העם היהודי, מעשה הוונדליזם הזה ראוי לתשומת לב וגינוי מוחלט. התוקפים עברו על שתי מצוות בסיסיות: 'ואהבת את ה'' ו'ואהבת לרעך כמוך'. קשה להבין מה הניע את התוקפים לעשות זאת. אדם שהוא מאמין אינו מסוגל לעשות דבר נורא כזה" כך אמרו נציגי הדת הנוצרית.

גם המוסלמים שהשתתפו בפאנל הביעו את מחאתם וגינו את המעשה: "אנו מגנים את אלה שחיללו את מקום בית המקדש באומן. מעשה כזה הוא בלתי קביל לחלוטין בארצנו, בארץ (אוקראינה) שבה יש קיום ושלום בין זרמים ודתות שונות. התורות והאידיאולוגיות שלנו אינן סותרות אחת את השניה באיסור פעולה שכזה. מקום המקדש - הוא מקום של נחמה ואור".

נציג הכנסייה היוונית הקתולית אמר: "כששמעתי על המעשה הוונדליזם באומן, התביישתי עבור אוקראינה במעשיהם של התוקפים המנסים לגרום לאיבה בין אנשים. אנחנו חייבים להמשיך להטיף אהבה, וללמד אנשים לעשות רק מעשים טובים ".

נציגי הדתות שהשתתפו בפאנל קיימו את מסיבת העיתונאים בשבוע שעבר, שבוע לאחר מעשה הוונדליזם בציון רבי נחמן מברסלב, בטרם האירוע והפגיעה בצלב המוצב סמוך לנהר התשליך.

חשוב להדגיש, כי הפגיעה בצלב בוצעה על ידי אדם בודד שעשה זאת על דעת עצמו, חסידי ברסלב ותושבי קהילת אומן מגנים בכל תוקף את המעשה והפגיעה ברגשותיהם של הגויים המקומיים.

לפני 4 שנים הוצב הצלב על ידי גורמים אינטרסנטיים ואנטישמיים אשר הציבו אותו במטרה מכוונת שתביא להתססה בין היהודים לגויים, מאז הוצב הצלב ועד לאירוע הפגיעה האחרון עברו באומן רבבות תיירים יהודים שעברו במקום ללא התייחסות מיוחדת או פגיעה באלמנט שהוצב במקום.

אותו אדם שהשחית את הצלב עשה זאת על דעת עצמו וללא הבנה מינימלית ברגישות המצב, אנו חסידי ברסלב ותושבי העיר אומן מגנים בכל תוקף את הפגיעה ברגשותיהם של הגויים המקומיים ומקווים לעתיד טוב יותר ולשלום בין העמים.

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
אומן ראש השנה ב-148$ בלבד
חדשות אומן
גם השנה ניתנת הזדמנות פז למי שלא זכה מעולם להיות באומן, להצטרף לנסיעה הגדולה להסתופף
אומן: תרגיל טיפול בנפגעי טראומה
חדשות אומן
במסגרת קורס מגישי עזרה ראשונה שנערך בימים אלו בקהילת ברסלב בעיר אומן נערך לחניכי הקורס
קומזיץ אצל ר' קלוינימוס קלמן בן רחל
חדשות ברסלב
קומזיץ אצל ר' קלמן • עקב חולשתו של הרה"ח ר' קלוינימוס קלמן גולדשמידט (בן רחל) שליט''א
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר