הבחור החשוד שפגע בצלב באומן מתחנן: "אני חולה בסוכרת נעורים המצב מחמיר" בשעה 19:00 יתקיים משפט בענינו בבית המשפט המקומי באומן - עסקני ברסלב מנסים לסייע מול הרשויות בכדי להביא לסיום הפרשה הכאובה

הבחור החשוד נתנאל שמעון צילום: באדיבות המצלם
מאת מערכת "אומן שלום" | ד' טבת תשע"ז שתף
הגדל כתב:

הבחור החשוד שפגע בצלב באומן מתחנן: "אני חולה בסוכרת נעורים המצב מחמיר" בשעה 19:00 יתקיים משפט בעינינו בבית המשפט המקומי באומן עסקני ברסלב מנסים לסייע מול הרשויות בכדי להביא לסיום הפרשה הכאובה.

הצעיר הישראלי החשוד בהשחתת הצלב המוצב סמוך לנהר התשליך באומן, הוא נתנאל שמעון, ישראלי בן 19 תושב העיר חולון. החשוד שנמצא במצב בריאותי לא טוב, פונה במכתב ומתחנן לעזרה: "ביקשתי מהמשטרה שיתנו לי להתקשר להורים שלי, בכדי שיביאו לי עו"ד מישראל, אך המשטרה לא אפשרה לי, נתנו לי רק עו"ד של המדינה, ומאשימים אותי במעשים שלא עשיתי".

החשוד טוען במכתביו כי "המשטרה התנהגה באלימות ברוטאלית כלפי אחי. אני לא סומך על העו"ד של המדינה, זה נראה שהוא עובד משטרה, והוא מושתל שלהם. ומכריחים אותי בחקירות לחתום על מסמכים, ומרמזים לי שאם לא אחתום, לא יהיה לי טוב".

עוד כותב החשוד "הוכנסתי לתא מעצר יחד עם אסירים אחרים, שכל הלילה צעקו ולא נתנו לי לישון. ביקשתי חמש פעמים להזמין רופא והגיע אלי רופא רק פעם אחת, למרות שאני חולה בסכרת קשה, בנוסף לקחו לי את כל התרופות מתא המעצר. אפילו הרופא שביקר אותי לא היה לו את התרופות המתאימות". בסיום כותב החשוד: "אני מבקש שמישהו יעזור לי לטפל במחלה ממנה אני סובל".

עסקני ברסלב בקהילה היהודית באומן ונציגי 'איחוד ברסלב אומן' מנסים להגיע להסדר מול הרשויות המקומיות בניסיון להרגיע את הרוחות ולהביא לסיום הפרשה באופן מיידי, עורכי דין מקייב מייצגים את החשוד בדיון המתקיים בשעה זו בבית המשפט המקומי באומן.

חשוב לציין, כי חסידי ברסלב והעסקנים באומן מסתייגים וכאובים ממעשיו של החשוד במעשים, מעשיו גרמו למצב רגיש ומורכב בייחסם של הגויים ליהודים התיירים ותושבי הקהילה היהודית באומן, ועם כל זאת, בכל עת מעצרו של הישראלי החשוד, חסידי ברסלב בקהילה היהודית באומן מסייעים ודואגים לצרכיו ומביאים אוכל כשר לתא המעצר.

תיעוד הפגיעה בצלב ממצלמות האבטחה

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר