חילול ה' באומן: חמישה עצורים בשבת בחשד ששברו את הצלב המוצב ב'נהר התשליך' באומן כנקמה על הפוגרום שהתבצע לפני שבועיים בציון רבי נחמן מברסלב - ארבעה מעורבים שוחררו וחשוד אחד נשאר במעצר עד למשפטו - עסקני ברסלב פועלים להרגעת הרוחות

נהר התשליך באומן צילום אילוסטרציה: יוסף חיים גולדשמידט
מאת מערכת "אומן שלום" | ג' טבת תשע"ז שתף
הגדל כתב:

יהודים ששהו בשבת באומן שברו את הפסל הגדול המוצב ב'אגם התשליך' באומן, זאת כנקמה על הפוגרום שנערך בציון לפני כשבועיים. המקרה אירע בשבת בצהריים, על פי הדיווחים מאומן, יהודי שהיה שיכור שלא היה מודע למעשיו, ניגש לאתר שבו מוצב הצלב הגדול ושבר את הפסל המוצב במקום.

5 מהמעורבים נעצרו ושוחררו, אחד מהעצורים הוא החשוד העיקרי במעשה, האחרים חשודים שהפריעו למעצר. החשוד מכחיש כל קשר לעניין. שגרירות ישראל בקייב שלחה עורך דין שילווה את החשוד עד למשפט בעינינו שיתקיים ככל הנראה בתאריך 3.1.17 ובמקביל עסקני ברסלב פועלים להרגעת הרוחות ולשחרורו של החשוד במעשה.

חשוב לציין, כי העצורים הם קבוצת נערי שוליים שהגיעו מישראל לשבות את השבת באומן, חסידי ברסלב מתנגדים לכל פרובוקציה והתגרות מול הגויים המקומיים, מדובר בחילול ה' נוראי, אותם נערי שוליים שביצעו את הנקמה אינם מבינים את ההשלכות החמורות שיבואו בעקבות מעשיהם, ההתגרות הזאת משמשת את מטרתם של אותם ארגונים אנטישמיים אשר חיכו שנים רבות להזדמנות זו.

כזכור, לפני כ-4 שנים הוצב צלב ענק מעל הנהר הגדול באומן, המשמש את חסידי ברסלב לאמירת תשליך בראש השנה. באזור הצלב הוצבו שומרים 24 שעות ביממה, כדי למנוע חבלה בצלב. הצבת הצלב במקום הוקמה במטרה להתגרות ביהודים הבאים לאומן, ארגון 'סבבודה' האנטישמי הוא העומד מאחורי העמדת הצלב במקום בניסיון לעורר פרובוקציה נגד היהודים, אותו ארגון אנטישמי קשור לפוגרום שאירע לפני כשבועיים בציון רבי נחמן מברסלב.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר