בעקבות חשיפת 'אומן שלום' על כך כי עיריית אומן מתכננת לקראת ראש השנה הבעל"ט להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן - יוצא הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א בהודעה נחרצת לכלל חסידי ברסלב ולהמוני היהודים הנוסעים לאומן לימי ראש השנה ואומר: "פשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן"

הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א צילום: משה הולצמן
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ז אלול תשע"ו שתף
הגדל כתב:

בעקבות חשיפת 'אומן שלום' על כך כי עיריית אומן מתכננת לקראת ראש השנה הבעל"ט להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן, יוצא הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א בהודעה נחרצת לכלל חסידי ברסלב ולהמוני היהודים הנוסעים לאומן לימי ראש השנה ואומר: "ופשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן"

וזה לשון ההודעה:

לכבוד אנ"ש די בכל אתר ואתר שלומכון ישגא, שלום וברכה! באתי בזה לעורר על ב' פירצות חמורות בקיבוץ הק' בימי ר"ה הק':

א) הנוכריות שמוכרות בשוק החדש שברח' פושקינא, וכן בכיכר פושקינא. ואברכים/בחורים ולילדים מאנ"ש קונים מהם רח"ל, ופשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן, וכן שלא להעסיק בשום מטבח וכדו' נוכריות, לא לבשל ולא לנקות (למעט זקנות שאין מהווים כ"כ מכשול וגם הם ילכו בצניעות ויזהרו ביחוד) בשביל שלא יסתובבו שם באזור.

ב) להבדיל, הנשים היהודיות שבאות לאומן באמת הוא איסור חמור, וכבר אסרוהו זקני אנ"ש מקדמת דנא, ואין שום היתר לפרוץ הגדר, ולאלו פורצי הגדר יאמר, אל תצאו מפתח ביתכם ואל תסתובבו ברחובות, מפני הכשלת האנשים שהנכם מכשילים והנכם גורמים בזה, שתפילותיכן אינן מתקבלות.

והנני קורא בזה, לכל מי שביכלתו לפעול בענין זה, לעשות כל מה שביכלתו. וכמו"כ להתפלל על זה, והרי כל ביאתנו לציון רביה"ק ומה שהבטיחנו זה על קדושה ותיקון הברית, ואשרי מי שיזכה לקחת חלק בתיקון נורא זה, שכל ענין הקיבוץ תלוי בזה, והשי"ת יערה עלינו רוח טהרה ממרום, ונזכה לתיקוננו השלם בכח רביה"ק שהבטיחנו ע"ז, ונזכה בקרוב לגאולה שלימה בב"א.

שמעון שפירא

ירושלים עיה"ק תובב"א

עד כאן לשון ההודעה.

כזכור, 'אומן שלום' חשף ממידע פנימי בעיריית אומן, כי ראש העיר מתכנן לקראת ראש השנה להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן.

השוק המרכזי בפושקינה שהיה עד לפני 3 שנים פעיל לאורך רחוב פושקינה, הוכח מעל לכל ספק כי היה מדובר במפגע רוחני גדול וסבל אדיר לבאי הקיבוץ הק' המתהלכים לאורך הרחוב. מפעילי/ות הדוכנים והרוכשים נעמדו במרכז הרחוב והתמקחו על מחירי המוצרים, במרבית המקרים המוכרות הינם גויות המנהלות את המשא ומתן עם היהודים, מדובר היה במפגע רוחני אדיר שהביא בעבר לתוצאות קשות.

עסקני ברסלב שהתערבו בנושא הביאו למציאת פתרון מעולה שנשמר למשך 3 השנים האחרונות, והשוק הועבר לרחוב צדדי סמוך לקרית ברסלב באומן. כאמור, התקבל מידע ממקור בעיריית אומן כי השנה העירייה מתכננת להקים את השוק לאורך כל רחוב פושקינה.

ההשלכות: פריצות נוראה, סכנת נפשות בעת מעבר הרכבים, וצפיפות בלתי נסבלת.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר