בעקבות חשיפת 'אומן שלום' על כך כי עיריית אומן מתכננת לקראת ראש השנה הבעל"ט להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן - יוצא הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א בהודעה נחרצת לכלל חסידי ברסלב ולהמוני היהודים הנוסעים לאומן לימי ראש השנה ואומר: "פשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן"

הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א צילום: משה הולצמן
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ז אלול תשע"ו שתף
הגדל כתב:

בעקבות חשיפת 'אומן שלום' על כך כי עיריית אומן מתכננת לקראת ראש השנה הבעל"ט להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן, יוצא הרה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א בהודעה נחרצת לכלל חסידי ברסלב ולהמוני היהודים הנוסעים לאומן לימי ראש השנה ואומר: "ופשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן"

וזה לשון ההודעה:

לכבוד אנ"ש די בכל אתר ואתר שלומכון ישגא, שלום וברכה! באתי בזה לעורר על ב' פירצות חמורות בקיבוץ הק' בימי ר"ה הק':

א) הנוכריות שמוכרות בשוק החדש שברח' פושקינא, וכן בכיכר פושקינא. ואברכים/בחורים ולילדים מאנ"ש קונים מהם רח"ל, ופשוט שיש להחרים חנויות ודוכנים אלו ולהודיע לרבים שאין לקנות שם בשום פנים ואופן, וכן שלא להעסיק בשום מטבח וכדו' נוכריות, לא לבשל ולא לנקות (למעט זקנות שאין מהווים כ"כ מכשול וגם הם ילכו בצניעות ויזהרו ביחוד) בשביל שלא יסתובבו שם באזור.

ב) להבדיל, הנשים היהודיות שבאות לאומן באמת הוא איסור חמור, וכבר אסרוהו זקני אנ"ש מקדמת דנא, ואין שום היתר לפרוץ הגדר, ולאלו פורצי הגדר יאמר, אל תצאו מפתח ביתכם ואל תסתובבו ברחובות, מפני הכשלת האנשים שהנכם מכשילים והנכם גורמים בזה, שתפילותיכן אינן מתקבלות.

והנני קורא בזה, לכל מי שביכלתו לפעול בענין זה, לעשות כל מה שביכלתו. וכמו"כ להתפלל על זה, והרי כל ביאתנו לציון רביה"ק ומה שהבטיחנו זה על קדושה ותיקון הברית, ואשרי מי שיזכה לקחת חלק בתיקון נורא זה, שכל ענין הקיבוץ תלוי בזה, והשי"ת יערה עלינו רוח טהרה ממרום, ונזכה לתיקוננו השלם בכח רביה"ק שהבטיחנו ע"ז, ונזכה בקרוב לגאולה שלימה בב"א.

שמעון שפירא

ירושלים עיה"ק תובב"א

עד כאן לשון ההודעה.

כזכור, 'אומן שלום' חשף ממידע פנימי בעיריית אומן, כי ראש העיר מתכנן לקראת ראש השנה להקים את השוק המרכזי ודוכני המכירות של הגויים לאורך כל רחוב פושקינה באומן.

השוק המרכזי בפושקינה שהיה עד לפני 3 שנים פעיל לאורך רחוב פושקינה, הוכח מעל לכל ספק כי היה מדובר במפגע רוחני גדול וסבל אדיר לבאי הקיבוץ הק' המתהלכים לאורך הרחוב. מפעילי/ות הדוכנים והרוכשים נעמדו במרכז הרחוב והתמקחו על מחירי המוצרים, במרבית המקרים המוכרות הינם גויות המנהלות את המשא ומתן עם היהודים, מדובר היה במפגע רוחני אדיר שהביא בעבר לתוצאות קשות.

עסקני ברסלב שהתערבו בנושא הביאו למציאת פתרון מעולה שנשמר למשך 3 השנים האחרונות, והשוק הועבר לרחוב צדדי סמוך לקרית ברסלב באומן. כאמור, התקבל מידע ממקור בעיריית אומן כי השנה העירייה מתכננת להקים את השוק לאורך כל רחוב פושקינה.

ההשלכות: פריצות נוראה, סכנת נפשות בעת מעבר הרכבים, וצפיפות בלתי נסבלת.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר