הדרמה באומן • לא מאפיה, לא חטיפה, לא שב"כ ולא אינטרפול! אז מה קרה שם? - הסיפור האמיתי שמאחורי פרשת ה'חטיפה' באומן שסוקר אמש (רביעי) ברחבי התקשורת הישראלית וגרם לבהלת שווא בקרב הציבור

האוטובוס - אמש

צילום: באדיבות המצלם

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ה' אלול תשע"ו שתף

כלי התקשורת בישראל דיווחו אמש (רביעי) בדרמטיות על חטיפה באומן: "עבריינים באוקראינה חטפו אוטובוס שעליו נסעו תיירות יהודיות שהיו בדרכם מאומן לקייב בגלל חוב כספי". הדרמה סוקרה ברחבי התקשורת הכללית בישראל והכניסה את הצופים והקוראים לבהלה מיותרת עקב מידע שגוי שהתקבל ופורסם ללא בדיקה מעמיקה.

התקשורת הסתמכה על מידע שגוי שהגיע לידיה באמצעות דיווחי ווצאפ' שגויים ולא מאומתים שבהם נאמר בדרמטיות כי: "אוטובוס של נשים ישראלים שביקר באומן נחטף ע"י המאפיה המקומית, בטענה שהחברה ששלחה אותם מהארץ חייבת להם כסף אז חטפו את האוטובוס של הנשים בדרישה לקבל החוב".

לדברי מפיצי המידע נאמר כי "במהלך השעה האחרונה נכנס לתמונה השב"כ והאינטרפול ומנסים לסיים את הסוגיה בהקדם". בכדי להגדיל את הדרמה כתבו אותם מפיצי ההודעות כי: "יש לציין שזה אירוע מאד רגיש לכן לא פורסם עדיין בכלי התקשורת. זה יפורסם בוודאי בקרוב אז תשתדלו להיות כמה שיותר מאופקים עד שכל המשפחות יעודכנו".

לא מאפיה, לא שב"כ, לא אינטרפול ולא חטיפה - אז מה באמת קרה שם באומן? לפניכם הסיפור האמיתי שמאחורי כל המהומה והדרמה, שהתקבל על פי עדי ראיה ועל פי הגורמים הנוגעים ישירות לאירוע: אמש בסביבות השעה 17:00 קבוצת נשים יהודיות שהיו בדרכן חזרה מאומן לשדה התעופה בקייב לאחר שהות של כמה ימים סמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, האוטובוס שעליו היו קבוצת הנשים נעצר במרכז העיר אומן, על ידי יהודי המנהל מלונית באומן, שלא איפשר לנהג לנסוע להמשך דרכו, בטענה כי מארגן הקבוצה חייב לו סכום כסף גדול. לאחר כחצי שעה של דיונים הגיעו 2 הצדדים להסכמה, והאוטובוס עם קבוצת הנשים יצא להמשך דרכו.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר