כשלון מוחץ לארגון 'סבבודה' • למרות התנגדותם הנחרצת של ארגון 'סבבודה' - חברי וועדת העירייה בראשות מזכירת מועצת העיר אומן תמכו פה אחד בהחלטה כי רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן יוחלף ויקרא: רחוב 'רבי נחמן מברסלב'!!!

רחוב בילינסקי באומן - צולם היום

צילום: נחמיה חשין

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ד' אלול תשע"ו שתף

כשלון מוחץ לארגון 'סבבודה' • למרות התנגדותם הנחרצת של ארגון 'סבבודה' - חברי וועדת העירייה בראשות מזכירת מועצת העיר אומן תמכו פה אחד בהחלטה כי רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן יוחלף ויקרא: רחוב 'רבי נחמן מברסלב'!!!

כזכור, לפני כ-7 חודשים חוקק חוק חדש באוקראינה המחייב שינוי רחובות הנקראים על שמם של סופרים ואנשי רוח קומוניסטים בתחומי אוקראינה, החוק אוסר את הצגתם של סמלים וסממנים קומוניסטיים, ברחובות, בסמטאות, בכיכרות, בשדרות, ובפארקים בכל רחבי אוקראינה.

השינוי החדש והחלפת שמות הרחובות בעיריית אומן, הוטל על ראש העיר אומן. ראש העיר פרסם באתר הרשמי של העירייה ובתקשורת המקומית את הידיעה על החוק החדש, באתר הוצגו סקרים ושאלונים לתושבי העיר הגויים בכדי שיוכלו להמליץ על שמות חדשים שיינתנו לרחובות שיוחלפו.

אתר 'אומן שלום' עקב אחר הידיעה ומצא כי ברשימת הרחובות המופיעה בפרסום של עיריית אומן, לא מופיעים הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב. לאחר שראש העיר חתם ואישר את השמות החלופיים שהוצעו בסקרים, התפרסמו השמות החדשים בפני הציבור, בין הרחובות שיוחלפו נמצא גם הרחוב בילינסקי העובר בסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב. ע"פ הפרסומים בעיריית אומן השם יוחלף והרחוב יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם 'גריגורי קוסינקי'.

בשל החלטת העירייה למנוע מחסידי ברסלב להציג שם חילופי משלהם לרחוב בילינסקי באומן, פרסמנו כתבה הקוראת לעסקני ברסלב לפעול בענין. הפרסום פעל, עסקני ברסלב נכנסו לתמונה הפעילו קשרים בפרלמנט האוקראיני, והצליחו להביא לשינוי ההחלטה של ראש העיר אומן, ארגון 'סבבודה' הידוע לשמצה התערב בהחלטה ומנע בכל מחיר את החלטתו של ראש העיר.

היום, הודיעו חברי וועדת שימור ההיסטוריה באוקראינה במועצת העיר אומן בראשות הגב' לודמילה קורולוק כי שם הרחוב על שמו של רבי נחמן מברסלב אושר ע"י מועצת העיר אומן.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
תגלית מבגדד: ספרי ברסלב בכתב יד של יהודי עירק
חדשות ברסלב
באתר המכירות הפומביות 'קסטנבאום' נחשף לראשונה צילום כתב יד ספרדי של ספרי רבי נחמן
'הוא יגלה לך' - חיים גולד
חדשות מוסיקה
אמן הרגש והזמר היוצר חיים גולד לא מפסיק להפתיע והפעם עם סינגל חדש ומרגש 'הוא יגלה לך' שיר רגש שכולו ערגה וכיסופים
האיש שמפיץ את אור רבינו במדיה
חדשות ברסלב
צבי יחזקאלי - האיש שלא מתבלבל מהיריבים בתקשורת ומחוצה לה וממשיך בשליחותו בהפצת אורו של
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר