כשלון מוחץ לארגון 'סבבודה' • למרות התנגדותם הנחרצת של ארגון 'סבבודה' - חברי וועדת העירייה בראשות מזכירת מועצת העיר אומן תמכו פה אחד בהחלטה כי רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן יוחלף ויקרא: רחוב 'רבי נחמן מברסלב'!!!

רחוב בילינסקי באומן - צולם היום

צילום: נחמיה חשין

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ד' אלול תשע"ו שתף

כשלון מוחץ לארגון 'סבבודה' • למרות התנגדותם הנחרצת של ארגון 'סבבודה' - חברי וועדת העירייה בראשות מזכירת מועצת העיר אומן תמכו פה אחד בהחלטה כי רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן יוחלף ויקרא: רחוב 'רבי נחמן מברסלב'!!!

כזכור, לפני כ-7 חודשים חוקק חוק חדש באוקראינה המחייב שינוי רחובות הנקראים על שמם של סופרים ואנשי רוח קומוניסטים בתחומי אוקראינה, החוק אוסר את הצגתם של סמלים וסממנים קומוניסטיים, ברחובות, בסמטאות, בכיכרות, בשדרות, ובפארקים בכל רחבי אוקראינה.

השינוי החדש והחלפת שמות הרחובות בעיריית אומן, הוטל על ראש העיר אומן. ראש העיר פרסם באתר הרשמי של העירייה ובתקשורת המקומית את הידיעה על החוק החדש, באתר הוצגו סקרים ושאלונים לתושבי העיר הגויים בכדי שיוכלו להמליץ על שמות חדשים שיינתנו לרחובות שיוחלפו.

אתר 'אומן שלום' עקב אחר הידיעה ומצא כי ברשימת הרחובות המופיעה בפרסום של עיריית אומן, לא מופיעים הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב. לאחר שראש העיר חתם ואישר את השמות החלופיים שהוצעו בסקרים, התפרסמו השמות החדשים בפני הציבור, בין הרחובות שיוחלפו נמצא גם הרחוב בילינסקי העובר בסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב. ע"פ הפרסומים בעיריית אומן השם יוחלף והרחוב יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם 'גריגורי קוסינקי'.

בשל החלטת העירייה למנוע מחסידי ברסלב להציג שם חילופי משלהם לרחוב בילינסקי באומן, פרסמנו כתבה הקוראת לעסקני ברסלב לפעול בענין. הפרסום פעל, עסקני ברסלב נכנסו לתמונה הפעילו קשרים בפרלמנט האוקראיני, והצליחו להביא לשינוי ההחלטה של ראש העיר אומן, ארגון 'סבבודה' הידוע לשמצה התערב בהחלטה ומנע בכל מחיר את החלטתו של ראש העיר.

היום, הודיעו חברי וועדת שימור ההיסטוריה באוקראינה במועצת העיר אומן בראשות הגב' לודמילה קורולוק כי שם הרחוב על שמו של רבי נחמן מברסלב אושר ע"י מועצת העיר אומן.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר