"אסייג לחכמה שתיקה" • היום נצפה באומן השחקן והסטנדאפיסט הישראלי שלום אסייג שהגיע לשאת תפילה בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א - אשתקד באותה תקופה ביקר אסייג באומן בפעם הראשונה בחייו והנה הוא עושה זאת שוב גם היום • צפו בתמונות

שלום אסייג באומן צילום: 'שמירה וביטחון אומן'
מאת: מערכת "אומן שלום" | ב' אלול תשע"ו שתף
הגדל כתב:

"אסייג לחוכמה שתיקה" השחקן והסטנדאפיסט הישראלי שלום אסייג הגיע היום לביקור בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב באומן.

מדי שנה הולכת וגדלה התופעה של מפורסמים הנוסעים להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן. התופעה מוכרת בעיקר בקרב מפורסמים יוצאי עדות המזרח. ואם נתקרב עוד יותר ברזולוציה המאפיינת אוכלוסיה זו, בעיקר נוכל להבחין בזמרי הזמר המזרחי אך לא רק.

האם הדבר היחיד שמניע אותם זוהי ההשתטחות על קברו של רבי נחמן מברסלב או שמע ישנם מניעים אחרים?!

בשנים האחרונות צובר תאוצה התופעה של המפורסמים הנוסעים להשתטח בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן: אייל גולן, קובי פרץ, ליאור נרקיס ויהודה סעדו. ועוד רבים ואחרים, כן, כן כולם העבירו את ראש השנה בהשתטחות על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן. וכך הם בעצם מסבירים בעירוצי התקשורת השונים את התופעה:

אייל גולן המקפיד מדי שנה להגיע לאומן בימי ראש השנה אמר למעריב: "אני נוסע לאומן כבר כמה שנים, בעקבות חבר טוב", אומר הזמר אייל גולן.

הנסיעה היא יחד עם קבוצה של חברים וגם השנה אסע. זה מנקה את הנשמה והלב. זו התעלות רוחנית שכל בנאדם חייב לחוות לפחות פעם אחת בחיים שלו. קרו לי דברים מדהימים בקריירה בעקבות העלייה לקברו של הצדיק וכאמור אני מאחל לכל אחד לחוות את זה לפחות פעם אחת בחיים".

אבל גולן כמובן לא לבד, כמוהו גם, צבי יחזקאלי, ליאור נרקיס, אביתר בנאי וקובי פרץ. ועוד רבים ואחרים שאומרים כי מאז שביקרו אצל רבי נחמן באומן החיים שלהם השתנו ללא היכר.

כאמור, היום נצפה באומן השחקן והסטנדאפיסט הישראלי שלום אסייג שהגיע לשאת תפילה בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב באומן. שנה שעברה באותה תקופה ביקר אסייג באומן בפעם הראשונה בחייו והנה הוא עושה את זה שוב גם היום.

אסייג גדל בטירת כרמל, בן למשפחה מסורתית בת שמונה ילדים ממוצא מרוקאי. שנתיים לאחר שסיים את שירותו הצבאי, החל אסייג להופיע בקאמל קומדי קלאב. בתקופה זו החל להופיע במופעי סטנד-אפ ברחבי ישראל, הוא פרץ לתודעת הקהל והפך לסטנדאפיסט הראשון והיחיד שזכה בפרס "נוצת הזהב" של אקו"ם על המופע "אסייג לחוכמה שתיקה" זה. בשנת 2008 אסייג הנחה את תוכנית הבידור "צחוק מעבודה", עבור זכיינית השידור רשת בערוץ 2. התוכנית שודרה במשך שבע עונות. הפורמט נמכר למספר מדינות בעולם. בשנת 2009 הופיע אסייג בתיאטרון קיסריה ובכך הפך לסטנדאפיסט הראשון שמופיע שם.

התמונות באדיבות: 'שמירה וביטחון אומן'

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר