אומן נלחמת באנטישמיות • בעלי המלוניות והעסקים באומן התאגדו והחליטו פה אחד לפעול כנגד חברת השמירה המקומית באומן ששיתפה פעולה עם המשטרה והפעילה אלימות נגד חסידי ברסלב - בעלי העסקים התנתקו משירות חברת השמירה והעבירו את ניהול השמירה האזורית לחברה מתחרה - העסקנים אומרים כי מדובר בנזק כלכלי כבד לחברת השמירה

חברת השמירה במהומות - ראש ארגון 'סבבודה' למעלה צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ו אב תשע"ו שתף
הגדל כתב:

המהומה באומן - חברת השמירה המקומית באומן שיתפה פעולה עם המשטרה והפעילה אלימות נגד חסידי ברסלב באומן, עם מוטות ברזל גז מדמיע ושוקר חשמלי ללא כל הצדקה. בעלי המלוניות והעסקים באומן התאגדו והחליטו פה אחד לפעול כנגד אותה חברת שמירה - בעלי העסקים באומן התנתקו מהשירות של החברה והעבירו את ניהול השמירה האזורית לחברה מתחרה ואומרים כי מדובר בנזק כלכלי כבד עבור אותה חברה.

כזכור, ביום חמישי האחרון , ארגון 'סבבודה' הביאו פועלים בכדי לפרק את חנות ההפצה של הננחים בכיכר פושקינה באומן, בטענה כי תוספת הבנייה של החנות אינה חוקית והוקמה ללא רשיון מסודר. חסידי ברסלב ניסו למנוע את ההריסה, המשטרה וחברת השמירה הפעילו כח מוגזם עם אלות, מוטות ברזל, גז מדמיע, ושוקר חשמלי, כנגד היהודים שהתקהלו בכיכר פושקינה.

בתיעוד שהגיע ל'אומן שלום' ניתן לראות כי את האלימות הקשה הפעילה דווקא חברת השמירה המקומית, ששיתפה פעולה עם המשטרה. אחד העסקנים שהיה עד למהומה מספר כי: "גם אם מדובר בתוספת בנייה לא חוקית, עדיין זה לא אומר שאסור להתנגד בדרכים חוקיות לפירוק הברוטלי שהגיע מצד ארגון 'סבבודה'. זה לגיטימי להתנגד כשיהודי נרדף על ידי ארגון אנטישמי שכל מטרתו להרע ולהזיק ליהודים. בעת המהומות ניתן היה להבין כי 'סבבודה' הכינו מראש את ההסתה שהתנהלה במכוון ובשיתוף פעולה עם המשטרה וחברת השמירה שהפעילה כח ואלימות קשה, בעוד צלמי התקשורת עומדים מהצד ומצלמים את המהומה שתשודר בתקשורת האוקראינית להמשך הפצת ההסתה כנגד היהודים - זהו חלק מאותה פעילות של הארגון ששם לו מטרה להשמיץ את היהודים".

כזכור, לפני כשבוע, בעלי הנכסים היהודים באומן קיימו אסיפה דחופה בראשות הרב יעקב גא'ן שליט"א, באסיפה העלו בעלי הנכסים את טענותיהם נגד ראש הארגון וחבר מועצה בעיר אומן שמיצר להם בכל עת ללא הצדקה, הרב ג'אן ששמע את טענותיהם, נתן הוראה לפעול נגדו בכל דרך חוקית אפשרית.

ההחלטות התקבלו, והקהילה התאחדה פה אחד לפעול נגד אותו סרגיי העומד בראש הארגון. על פי ההחלטות שהתקבלו באסיפה, העסקנים יתחילו לפעול מיידית נגד אותו ראש הארגון במישור המשפטי, התקשורת המקומית, ובוועדות העירייה.

גם ראש העיר אומן שלאחרונה שינה את ייחסו לחסידי ברסלב, היה בעבר מאויים על ידי אותם חברי ארגון שהשמיצו בכל השנים את היהודים. אמש (שני) בוועדת העירייה שהתקיימה בהשתתפות התקשורת המקומית התבטא ראש העיר אומן בפורום תקשורתי נגד ארגון 'סבבודה' ואמר כי הם פועלים נגד האינטרס של העיר אומן. ראש ארגון 'סבבודה' שנוכח בוועדה ביקש מחברי המועצה לתמוך במעשיו ובפעילותו נגד היהודים באומן.

הרב יעקב ג'אן שליט"א מפרסם מכתב לתושבי קהילת אומן בוא הוא מודיע כי יש להחרים את חברת השמירה 'פוליציה' ששיתפה פעולה עם המשטרה במהומות נגד חסידי ברסלב.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר