ארגון 'סבבודה' הידוע לשמצה בשל התגרותם האנטישמית ביהודים המקומיים הגיע היום (חמישי) אחה"צ לפרק את חנות ההפצה של הננחים בכיכר פושקינה באומן בטענה כי תוספת הבנייה של החנות אינה חוקית והוקמה ללא רשיון מסודר - חסידי ברסלב ניסו למנוע את ההריסה - המשטרה התיזה גז מדמיע ועצרה 2

הורסים את חנות ההפצה של ננח - היום צילום: אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"א אב תשע"ו שתף
הגדל כתב:

 

 

המשטרה בכיכר פושקינה, היום - למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה

ארגון 'סבבודה' הגיע היום (חמישי) אחה"צ לפרק את חנות ההפצה של הננחים בכיכר פושקינה באומן בטענה כי תוספת הבנייה של החנות אינה חוקית והוקמה ללא רשיון מסודר - חסידי ברסלב ניסו למנוע את ההריסה - המשטרה התיזה גז מדמיע ועצרה 2

ארגון 'סבבודה' הידוע לשמצה ממשיך בכל העת להפיץ ברחבי הרשת תיעוד אנטישמי נגד היהודים ותושבי קהילת אומן, מטרת הארגון להתסיס את הגויים המקומיים נגד היהודים. ראש הארגון נכנס בכל הזדמנות עם מצלמה ומתעד את השטחים הנמצאים בבעלות יהודית, את התיעוד הוא מעלה לרחבי הרשת ומפיץ דברי שינאה ושיטנה נגד היהודים, הדברים נבדקו והעלו כי אין דבר וחצי דבר של אמת בדבריו, כל מטרתו להפיץ שנאה נגד היהודים.

בעלי הנכסים היהודים באומן קיימו בתחילת השבוע אסיפה דחופה בראשות הרב יעקב גא'ן שליט"א, באסיפה העלו בעלי הנכסים את טענותיהם נגד ראש הארגון וחבר מועצה בעיר אומן שמיצר להם בכל עת ללא הצדקה, הרב ג'אן ששמע את טענותיהם, נתן הוראה לפעול נגדו בכל דרך חוקית אפשרית.

האסיפה בראשות הרב ג'אן שליט"א שהתקיימה השבוע | צילום: אומן שלום

ההחלטות התקבלו, והקהילה התאחדה לפעול נגד אותו סרגיי אנטישמי העומד בראש הארגון. על פי ההחלטות שהתקבלו באסיפה, העסקנים יתחילו לפעול מיידית נגד אותו ראש הארגון במישור המשפטי, התקשורת המקומית, ובוועדות העירייה, חשוב לציין כי גם ראש העיר אומן שלאחרונה שינה את יחסו לחסידי ברסלב, היה בעבר מאויים על ידי אותם חברי ארגון שהשמיצו בכל השנים את היהודים.

המכתב של הרב ג'אן שליט"א הקורא לתושבי הקהילה להתאחד ולפעול נגד ראש הארגון

ארגון 'סבבודה' הצליח לקבל מימון ורשיון מהעירייה להקים את האנדרטה האיומה לזכרו של מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה ימ"ש, שבפקודתו נעקדו על קידוש ה' אותם קדושי עליון הטמונים באומן. ואלו רק חלק ממעשיהם השפלים שמנסים בכל העת לעורר ולייצר פרובוקציות סמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן. לפני כמה שנים נאלצו חסידי ברסלב להעתיק את מקום תפילת ה"תשליך" המסורתי באגם הסמוך לציון, בשל צלב שהציבו שם.

חסידי ברסלב ניסו לעצור את בניית האנדרטה, בכדי להימנע ממצב שח"ו יאשימו אי מי מן החסידים בפגיעה באנדרטה, כידוע האנדרטה הוקמה בנחרצות על ידי אותו ארגון מרושע המנסה לעורר פרובוקציות נגד היהודים, מבירור של 'אומן שלום' עולה כי האנדרטה אינה חוקית בעליל, גם חוקרי ההיסטוריה האוקראינים הבכירים מודים כי אותו איוון האיום היה פולני רוצח מתועב! ואין מקום על פי החוק להנציח את זכרו בתחומה של אוקראינה.

נשיא אוקראינה היהודי מר וולדמיר גרויסמן יגיע לקראת ראש השנה הבעל"ט לאומן ויבקר בציון רבינו הק' - הגיע הזמן שעסקני ברסלב ירימו את הכפפה ויעלו את הדברים בפניו בכדי שיפעל למגר את האנטישמיות שעלולה להיווצר בעתיד בגלל התגרותו של אותו ארגון אנטישמי מרושע.

חשוב לזכור כי העיר אומן היא היעד הנכסף של יהודים מכל רחבי העולם! והעיר שבה כמות התיירים היא גדולה ואסטרטגית מאוד עבור המדינה - התיירים הרבים שמגיעים לאומן מכניסים כסף רב לקופת המיסים של המדינה, אוקראינה כידוע, נמצאת במצב כלכלי וביטחוני מאוד רגיש, התיירות הנכנסת היא חלק מגלגל ההצלה המשמעותי עבור המדינה הנמצאת במצב מלחמה. אותו ראש ארגון מחולל פרובוקציות נגד אותם תיירים המכניסים כסף רב לקופת המדינה, בכל מדינה מתוקנת בעולם התיירים מקבלים את מלא הכבוד והביטחון, בשונה מהעיר אומן שמנוהלת על ידי אותם ארגונים אנטישמיים הפועלים נגד היהודים.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר