דרמה באומן: אנשי ארגון 'סבבודה' הגיעו לרחוב פושקינה על מנת לתעד ולהכפיש את היהודים המבקרים באומן. נערים שתויים ששהו במלון 'שערי ציון' ירו עליהם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר) ופצעו קל את אחד מהם - האירוע התגלגל במהירות וגרם למהומה שיצאה משליטה בעיצומו של יום השבת

מלון "שערי ציון" צילום אילוסטרציה
מאת: מערכת "אומן שלום" | ז' סיון תשע"ו שתף
הגדל כתב:

6 עצורים באומן: אנשי ארגון סבבודה הגיעו לרחוב פושקינה על מנת לתעד ולהכפיש את היהודים המבקרים באומן. נערים שתויים ששהו במלון 'שערי ציון' ירו עליהם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר) ופצעו קל את אחד מהם - האירוע התגלגל במהירות וגרם למהומה שיצאה משליטה בעיצומו של יום השבת.

האירוע התרחש ביום השבת בשעה 16:30, אנשי ארגון "סבבודה" צעדו ברחוב פושקינה מלווים בצוות עיתונאים וצלמים במטרה לתעד ולהגיש תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים, כביכול, מצד היהודים השוהים באומן.

נערי שוליים שתויים שהתאכסנו במלון 'שערי ציון' שמעו על כוונתם ועל מטרתם של חברי הארגון והחלו לירות לעברם באמצעות רובה ביביגן (רובה אויר), דבר שגרם לפציעה קלה של אחד מחברי הארגון.

אותם היורים הצליחו להרגיז את ראשי הארגון שהזמינו את המשטרה, המשטרה שהגיעה למקום עצרה את אחד החשודים שלטענתם הוא זה שביצע את הירי לעברם של חברי הארגון, אחד המקומיים באומן אומר ל'אומן שלום' כי המשטרה הטילה עוצר על מלון "שערי ציון" ולא נתנה להיכנס או לצאת מכל שטח המלון עד למעצרם של החשודים בירי.

מיד לאחר מעצרם של החשודים התקהל ציבור גדול סביב לרכבי המשטרה והחל לצעוק, כאשר חלקם התפרעו וגרמו לאירוע להתגלגל ולצאת משליטה עד לבואם של יס"מ וכוחות המשטרה שהחזירו את הסדר למקום. במשך השבת שוחררו כל העצורים.

"סבבודה" זו מפלגה לאומנית ימנית קיצונית שמנהיגיה ידועים בהתבטאויותיהם הגזעניות והאנטישמיות. לפני כמה שנים נאלצו החסידים להעתיק את מקום תפילת ה"תשליך" המסורתית באגם הסמוך לציון, בעקבות צלב גדל מימדים שהציבו שם אותם ארגונים. זאת מלבד שנים של נסיונות לעורר הפגנות קטנות (נסיונות שב"ה כמעט ולא צולחים, עקב האהדה שרוחשים המקומיים לחסידים), תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע"י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי.

כאמור, מטרת הארגון הוא להשמיץ את חסידי ברסלב הבאים לאומן! גם את האירוע הנוכחי דאגו חברי הארגון לתעד ולפרסם בתקשורת המקומית, התיאורים שפורסמו בתקשורת המקומית נשמעו כי מדובר בשדה קרב עם מכוניות הפוכות וטילי נ"מ מוכנים לירי.

הדווח אינו עולה בקנה מידה עם האמת, מבירור "אומן שלום" עולה כי גם התושבים הגויים מודעים לכך כי מדובר בנערי שוליים שאינם מבינים כי ההתגרות שלהם משרתת את המטרה שלשמה נוסד ארגון 'סבבודה'.

ראוי מאוד לשמור על קדושת המקום ולהימנע מהתגרות מיותרת הגורמת לחילול ה' נוראי ולחילול שם רבינו הק', אותם נערי שוליים המבקרים באומן בפעם הראשונה בחייהם, אינם מודעים לתוצאות ההרסניות שהם גורמים לתושבים היהודים המתגוררים בקהילה, ולתיירים המבקרים במשך ימות השנה.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
אומן ראש השנה ב-148$ בלבד
חדשות אומן
גם השנה ניתנת הזדמנות פז למי שלא זכה מעולם להיות באומן, להצטרף לנסיעה הגדולה להסתופף
אומן: תרגיל טיפול בנפגעי טראומה
חדשות אומן
במסגרת קורס מגישי עזרה ראשונה שנערך בימים אלו בקהילת ברסלב בעיר אומן נערך לחניכי הקורס
קומזיץ אצל ר' קלוינימוס קלמן בן רחל
חדשות ברסלב
קומזיץ אצל ר' קלמן • עקב חולשתו של הרה"ח ר' קלוינימוס קלמן גולדשמידט (בן רחל) שליט''א
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר