בד"ץ העדה החרדית יקיים דיון דחוף בהרכב מלא עם מרן הגאב"ד שליט"א בכדי להביא לבירור דעת תורה בענין ההיתר ההלכתי למעבר הכהנים הבאים להסתופף בימי חג השבועות הבעל"ט בציון רבינו הק' באומן, מהנהלת בית הדין נמסר: כי הם מתאמצים לקיים את הדיון עוד לפני החג הבעל"ט

חלק ממשלחת הרבנים באתר הבניה - בתמונה, גולגולת שנמצאה במתחם  
מאת: מערכת "אומן שלום" | ב' סיון תשע"ו שתף
הגדל כתב:

בשל הלחץ בו נתונים כלל הכהנים הבאים להסתופף בימי חג השבועות הבעל"ט בצילא דמהימנותא בצל רבינו הקדוש באומן, שאינם יודעים בוודאות האם מותר להם להיכנס לציון רבינו הק' אם לאו, וכל זאת בעקבות סערת גילוי 'בית הקברות' בשטח העומד ממול הכניסה לציון מצדו של רחוב בילינסקי, שבו נתגלה בוודאות ולמעלה מכל ספק שטח גדול של בית החיים העתיק באומן, אשר לדאבון ליבנו נחרש בשוגג וללא יודעין, והספק מכרסם בליבנו האם רחוב בילינסקי הוא גם חלק מבית הקברות או לא?

לאור כל זאת, יצאו הבוקר (רביעי) משלחת רבנים שביקרו בשבוע שעבר באומן יחד עם שליחי 'אתרא קדישא' בכדי לבדוק מקרוב את הממצאים שנמצאו באתר החפירות. בין חברי המשלחת נסעו הרב החסיד ר' אפרים נחמן אנשין שליט"א, הרב החסיד ר' אברהם יצחק כרמל שליט"א, והרה"ח ר' שמואל מאיר חשין שליט"א.

לקראת נסיעתם לאומן, ביקרו חברי המשלחת בבית הדין של ה'עדה החרדית' בירושלים בכדי לזרזם ולקיים דיון דחוף במושב בית הדין שבו ישמעו הדיינים את כלל הממצאים ואשר לאורם יוכלו לפסוק את הפסק ההלכתי, איך להתנהג בהמשך לגבי כל השאלות העומדות על הפרק הן בהמשך הבניה והן לגבי קדושת הכהנים.

חשוב לציין! כי ישנם כמה מן הדיינים הטוענים כי עד לבירור המושלם של כל הממצאים, לכאורה אסור לכהנים להיכנס לציון רבינו הק' מצד רחוב בילינסקי מחמת ספק דאורייתא.

על פי הדווח שקיבלנו מאחד מרבני ברסלב שאומר ל"אומן שלום" כי "הרה"ח ר' אפרים נחמן אנשין שליט"א זירז את הנהלת הבד"צ לקיים דיון דחוף בהרכב מלא עם מרן הגאב"ד שליט"א בכדי להביא לבירור דעת תורה בענין ובהקדם האפשרי. מהנהלת בית הדין נמסר כי הם מתאמצים לקיים את הדיון עוד לפני החג הבעל"ט".

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר