סערת גילוי הקברים באומן • הבוקר (שני) התפרסמה הודעה בשמו של מו"צ העדה החרדית הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א בהודעה נאמר כי הרב "נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק' ברח' בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים". תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: "שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות" - מבירור 'אומן שלום' עולה כי ההודעה מזוייפת!!!

הרב הגאון ר' יצחק רוזנבלט שליט"א  
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ט אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

הבוקר (שני) התפרסמה 'הודעה והבהרה' בשמו של מו"צ העדה החרדית הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א, בהודעה נאמר כי הרב נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו באומן, והאם מותר לכהנים להגיע לציון ללא חשש? תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: "שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות" - מבירור "אומן שלום" עולה כי, ההודעה מזוייפת.

לשון ההודעה:

"הודעה והבהרה - בענין טהרת הכהנים באומן בשם הרה"ג רבי יצחק רוזנבלט שליט"א מו"צ דהעדה החרדית, שידיו רב לו בפסקי הלכה, ובפרט בנושא טהרת כהנים. הוא הגבר אשר אזר עוז לטהר את הר מירון, והציל את הכהנים העולים לציון הרשב"י, כמבואר בארוכה בספרו "אורה ושמחה" בהלכות אהלות על הרמב"ם. והנה כעת נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק' ברח' בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים. והשיב: שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות. [הדברים מתפרסמים באישור הרב שליט"א]".

עד כאן ההודעה.

כאמור, 'אומן שלום' בדק את אמינות ההודעה שהתפרסמה כביכול באישורו של הרב שליט"א ומצא כי אין שמץ בדברים המתפרסמים בשמו של הרה"ח ר' יצחק רוזנבלט שליט"א - הרב רוזנבלט מכחיש מכל וכל ואומר "עדיין לא התייחסתי כלל וכלל לפרשיה הסבוכה הזאת, כך שכל הפרסומים בשמי אינם נכונים".

רבני ברסלב עוסקים בימים אלה בפרשה הסבוכה בעקבות מציאת הקברים סמוך לקלויז דחסידי ברסלב באומן, הממצאים שנמצאו בשטח החפירות העלו כי מדובר בבית קברות יהודי לפני כ - 350 שנה, הסוגייה הגיעה לשולחנו של הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א שהעביר את ההחלטה ההלכתית לבית הדין הבד"ץ העדה החרדית בירושלים, ההחלטה בעניין תתפרסם בימים הקרובים.

לפניכם המודעה המזוייפת שהתפרסמה בשם הרב רוזנבלט שליט"א

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר