סערת גילוי הקברים באומן • הבוקר (שני) התפרסמה הודעה בשמו של מו"צ העדה החרדית הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א בהודעה נאמר כי הרב "נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק' ברח' בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים". תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: "שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות" - מבירור 'אומן שלום' עולה כי ההודעה מזוייפת!!!

הרב הגאון ר' יצחק רוזנבלט שליט"א  
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ט אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

הבוקר (שני) התפרסמה 'הודעה והבהרה' בשמו של מו"צ העדה החרדית הרה"ג ר' יצחק רוזנבלט שליט"א, בהודעה נאמר כי הרב נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו באומן, והאם מותר לכהנים להגיע לציון ללא חשש? תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: "שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות" - מבירור "אומן שלום" עולה כי, ההודעה מזוייפת.

לשון ההודעה:

"הודעה והבהרה - בענין טהרת הכהנים באומן בשם הרה"ג רבי יצחק רוזנבלט שליט"א מו"צ דהעדה החרדית, שידיו רב לו בפסקי הלכה, ובפרט בנושא טהרת כהנים. הוא הגבר אשר אזר עוז לטהר את הר מירון, והציל את הכהנים העולים לציון הרשב"י, כמבואר בארוכה בספרו "אורה ושמחה" בהלכות אהלות על הרמב"ם. והנה כעת נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק' ברח' בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים. והשיב: שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות. [הדברים מתפרסמים באישור הרב שליט"א]".

עד כאן ההודעה.

כאמור, 'אומן שלום' בדק את אמינות ההודעה שהתפרסמה כביכול באישורו של הרב שליט"א ומצא כי אין שמץ בדברים המתפרסמים בשמו של הרה"ח ר' יצחק רוזנבלט שליט"א - הרב רוזנבלט מכחיש מכל וכל ואומר "עדיין לא התייחסתי כלל וכלל לפרשיה הסבוכה הזאת, כך שכל הפרסומים בשמי אינם נכונים".

רבני ברסלב עוסקים בימים אלה בפרשה הסבוכה בעקבות מציאת הקברים סמוך לקלויז דחסידי ברסלב באומן, הממצאים שנמצאו בשטח החפירות העלו כי מדובר בבית קברות יהודי לפני כ - 350 שנה, הסוגייה הגיעה לשולחנו של הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א שהעביר את ההחלטה ההלכתית לבית הדין הבד"ץ העדה החרדית בירושלים, ההחלטה בעניין תתפרסם בימים הקרובים.

לפניכם המודעה המזוייפת שהתפרסמה בשם הרב רוזנבלט שליט"א

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
תגלית מבגדד: ספרי ברסלב בכתב יד של יהודי עירק
חדשות ברסלב
באתר המכירות הפומביות 'קסטנבאום' נחשף לראשונה צילום כתב יד ספרדי של ספרי רבי נחמן
'הוא יגלה לך' - חיים גולד
חדשות מוסיקה
אמן הרגש והזמר היוצר חיים גולד לא מפסיק להפתיע והפעם עם סינגל חדש ומרגש 'הוא יגלה לך' שיר רגש שכולו ערגה וכיסופים
האיש שמפיץ את אור רבינו במדיה
חדשות ברסלב
צבי יחזקאלי - האיש שלא מתבלבל מהיריבים בתקשורת ומחוצה לה וממשיך בשליחותו בהפצת אורו של
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר