באתר 'אומן שלום' פורסמה בקשה אודות מחסור חמור בספרי קודש בציון הק' באומן. עם פרסום הידיעה, רבים וטובים מאנשי שלומינו לא נשארו אדישים והביאו עימם ספרים רבים, בין התורמים היו אנשי ארגון "דרשו", אנשי הארגון אשר התוודעו לידיעה החליטו מיד לעשות מעשה ותרמו מיוזמתם כ-50 חומשים אשר עושים את דרכם בימים אלו לאומן

   
מאת: שמעון בקר | כ"ז אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

באדר ב' תשע"ו פרסמנו כאן, באתר "אומן שלום", אודות מחסור חמור בספרי קודש בציון הק' ובפרט בחומשים. עם פרסום הידיעה, רבים וטובים מאנשי שלומינו לא נשארו אדישים והביאו עימם לעיר הגעגועים, מתנות לרביה"ק בדמות ספרי קודש אשר העשירו את ארון הספרים בציון. מרבית הספרים הובאו בקיבוץ הק' של א' בניסן, יום הולדתו של רביה"ק.

מי שלא העלים עין וסירב לעמוד מנגד, היו אנשי ארגון "דרשו", בין הארגונים המרכזיים כיום בהפצת התורה ולימוד ההלכה בעולם. אנשי הארגון אשר התוודעו לידיעה העצובה החליטו מיד לעשות מעשה ותרמו מיוזמתם כ-50 חומשים, אשר עושים את דרכם אומנה בימים אלו ממש. זו הייתה סיבה מוצדקת בהחלט עבורנו להרים טלפון לרב שלום יכנס שליט"א, אחראי שיווק והפצה של הארגון.

הרב יכנס, ספר לנו כיצד נולדה היוזמה הברוכה?

קראנו באתר שלכם את הידיעה והחלטנו שבנקודה כל כך בולטת בעולם היהודי כמו ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן, לא ראוי שיהיו חסרים חומשי תורה, ספר הכי מרכזי בארון הספרים היהודי, והחלטנו לעשות מעשה.

אתם קשורים לברסלב באופן ספציפי?

אנחנו קשורים לכל יהודי באשר הוא...

מה זה ארגון "דרשו"?

ארגון "דרשו" הוקם לפני יותר מ-18 שנים, כפרוייקט לעידוד לימוד התורה שהחל את פעילותו בטורונטו שבקנדה כהרחבה של השיעור הקבוע שמסר נשיא ומייסד "דרשו", הר בדוד הופשטטר שליט"א, מדי יום במשרדו. עם הזמן התרחב הארגון לישראל וארה"ב ולשמחתנו אל העולם כולו. במרוצת השנים נפתחו סניפים של הארגון במאות ערים ב-15 מדינות הפזורות על פני חמש יבשות. הארגון שהחל את דרכו כיוזמה פרטית ומצומצמת, הפך למעצמה תורנית ולמעשה לישיבה הגדולה ביותר בהיסטוריה.

זו לא הפעם הראשונה בו הארגון "דרשו" אשר מתמקד בהפצת משנה ברורה, ספרי החפץ חיים זיע"א, חומשי תורה, פירושים וביאורים נרתם לסייע לנצרכים ועל כך תבוא עליהם הברכה. אנו תקווה כי ארגונים ממוסדים נוספים וגורמים פרטיים בעלי אמצעים לא ישאירו את "דרשו" כיחידים אשר עשו מעשה ויצטרפו גם הם ליוזמה הברוכה לכבוד רביה"ק.

לאחר שסיימנו לשוחח עם הרב יכנס שליט"א, החלטנו להרים טלפון לאומן ולבדוק את מצבו של ארון הספרים בציון הק' נכון להיום. לדאבוננו הר"ר נתן צמח הי"ו, האחראי על הספריה באומן, סיפר לנו כי על אף ספרים רבים אשר נתרמו לציון הק' בעקבות פרסום הידיעה אצלנו, עדיין סובלים שם ממחסור חמור.

אתר "אומן שלום" החליט להרים את הכפפה שוב, הפעם לקראת הקיבוץ הק' של חג השבועות הבעל"ט לפניכם רשימת הספרים החסרים היום בציון הק'. להלן הרשימה: מלבד חומשים, ספרי יסוד וחסידות, יש צורך גדול בספרים הבאים:

סט גמרא שוטנשטיין, ארבע טורים בינוני, רמב"ם פרנקל, רמב"ם רגיל, שולחן ערוך הבהיר, תלמוד ירושלמי, חומש היכל הברכה, קדושת לוי, נועם אלימלך, תולדות יעקב יוסף, שבחי הבעש"ט, באר מים חיים, ישמח משה, ייטב לב, קדושת יו"ט, עבודת ישראל, פרי הארץ, שיח שרפי קודש-קוצק, שפת אמת, דגל מחנה אפרים, רמח"ל, פרי עץ חיים, שבט מוסר, ראשית חכמה, מסילת ישרים, משלי יעקב-מגיד מדובנא, קצות החושן, שב שמעתתא, נתיבות המשפט, כל ספרי הבן איש חי (למעט בן איש חי), שו"ת הרשב"א-ח' חלקים, שו"ת הרדב"ז- ז' חלקים, שו"ת רבי עקיבא איגר א-ב-ג, שו"ת חתם סופר-ז' חלקים, שו"ת שאגת אריה, 2 משניות פשוט-הוצאת שי למורא או אשכול, ילקוט שמעוני, מדרש רה, מדרש תנחומא, עין יעקב, מדרש שוחר טוב, מעם לועז, שו"ת באר משה, שבט הלוי, מנחת יצחק, אגרות משה.

כמו כן, בחודש האחרון החלו בציון הקדוש בשיעור ה'דף היומי'. האברכים המשתתפים בשיעור הקבוע זקוקים באופן דחוף לתרומה של כעשר ספרי גמרא רגילים של הוצאת "עוז והדר" הפשוט. ניתן להקדיש את הספרים לעילוי נשמות נפטרים, לרפואת החולים לישועות בפרנסה וזיווגים וכל אחד כפי משאלת לבו, ובוודאי זכות רביה"ק, אשר הלימוד בספרים אלו הינו לטובת נשמתו הקדושה, יעמוד לתורמים היקרים!

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר