עצוב ומרגש גם יחד • לפני כשבועיים אישה תושבת צרפת כבת 36 נפצעה באורח אנוש בשעה שעשתה את דרכה לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן - כעת מתבררים הפרטים הראשוניים על זהותה של האישה ועל מצבה הרפואי הקשה שגרם לשני הדודים מצרפת להתקרב ליהדות ולשמור שבת לראשונה בחייהם

הדודים לאחר הטבילה בערב שבת קודש צילום: 'הצלה אוקראינה'
מאת מערכת "אומן שלום" | י"ג אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

עצוב ומרגש גם יחד • לפני כשבועיים אישה תושבת צרפת כבת 36 נפצעה באורח אנוש בשעה שעשתה את דרכה לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן - כעת מתבררים הפרטים הראשוניים על זהותה של האישה ועל מצבה הרפואי הקשה, שגרם לשני הדודים מצרפת להתקרב ליהדות ולשמור שבת לראשונה בחייהם.

כזכור, לפני כשבועיים ביום חמישי א' אייר אירעה תאונת דרכים קשה בדרך לאומן. נוסעת יהודייה תושבת צרפת שהייתה בדרכה לאומן נפצעה קשה ומצבה הרפואי היה מוגדר קריטי. כוחות ההצלה שהגיעו למקום התאונה פינו את הפצועה לבית חולים הקרוב.

לאחר התייעצות עם רופאים מומחים מישראל שהוזמנו על ידי ארגון 'הצלה אוקראינה' בראשותו של הרב הלל כהן מקייב, נקבע כי יש צורך להעבירה מבית החולים בווסילקוב הנמצא 40 ק"מ מקייב לבית החולים המרכזי (אובלסטניה) במרכז העיר קייב. בשל מצבה הרפואי הקשה הועברה הפצועה עם אמבולנס מיוחד. בבית החולים נותחה בניתוח ראש מורכב, ומצבה הוגדר קריטי והיא הייתה בסכנת חיים ממשית.

לאחרונה, חל שיפור משמעותי במצבה הרפואי, דבר שאיפשר להטיסה לבית חולים מקצועי בארץ מולדתה בצרפת. בערב שבת פ' בהר בשעה 16:00 היא הועלתה לטיסה רפואית שהוזמנה במיוחד עבורה, עבור המשך טיפול רפואי בצרפת.

יו"ר 'הצלה אוקראינה' הרב הלל כהן, שהיה בקשר בכל העת עם משפחתה של הפצועה, מספר ל'אומן שלום' לגבי זהותה של הפצועה: "הפצועה עליה אסתר (בת 36) פסיכולוגית במקצועה היא בת יחידה להוריה, משפחתה רחוקה מאד מיהדות. אביה נפטר לפני כמה שנים, אמה מבוגרת מאוד והיא עדיין לא נישאה. בשנים האחרונות היא החלה להתקרב ליהדות - ולחסידות ברסלב על ידי האזנה לשיעוריו בשפה הצרפתית של המשפיע בברסלב הרב אברהם יפרח שליט"א - ומאז היא חלמה להגיע לציון רבינו באומן".

כאמור, לפני כשבועיים היא נחתה בקייב שם המתין לה נהג שייקח אותה לאומן. כ-40 ק"מ מקייב לכיוון אומן עקף נהג הרכב מימין ונכנס במשאית בעוצמה רבה. הנהג והאישה נפצעו באורח אנוש.

הרב הלל כהן שבכל עת אשפוזה של האישה, נמצא בקשר רציף עם בני המשפחה אומר: "בשבוע שעבר הגיעו 2 דודיה של הפצועה מצרפת בכדי לשהות לידה בבית החולים, כאשר בכל העת היא נמצאת ללא הכרה במחלקת טיפול נמרץ. בעת שהותם בעיר, הקהילה היהודית בשכונת פדול בקייב אירחו את 2 הדודים ודאגו להם לכל מחסורם. בשבת קודש שהו הדודים בקהילה היהודית בקייב ומתברר שלראשונה בחייהם הם טבלו במקווה ואף שמרו שבת שלימה כהלכתה".

"השבוע הם נסעו לציון רבינו באומן והתפללו לרפואתה השלימה של הדודה!" מסיים הרב הלל כהן.

אנא המשיכו להתפלל לרפואתה של לורה עליה אסתר חוה בת חיה דניאל לרפואה שלימה במהרה.

עוד באותו נושא:
יהודייה תושבת צרפת נפצעה קשה בתאונת דרכים קשה בדרכה לאומן

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר