'איחוד ברסלב' מפרסם מכתב המלצה מאת הגאון הרב יחזקאל רוטה שליט"א אבדק"ק קארלסבורג המחזק את ידיהם של העוסקים במלאכת הקודש להרחבת גבולות מקום ציונו של רבינו הק' לטובת ציבור הבאים להשתטח על ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן • המכתבים לפניכם

הדמיית המבנה החדש שיוקם מעל ציון רבינו באומן צילום: 'איחוד ברסלב אומן'
מאת מערכת "אומן שלום" | ט' אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

איחוד ברסלב' מפרסם מכתב המלצה מאת הגאון הרב יחזקאל רוטה שליט"א אבדק"ק קארלסבורג, המחזק את ידיהם של העוסקים במלאכת הקודש להרחבת גבולות מקום ציונו של רבינו הק' לטובת ציבור הבאים להשתטח על ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

לאור הפרסומים בדבר ההתנגדות להרחבת ציון רבינו, יו"ר 'איחוד ברסלב' הרב נתן בן נון שליט"א אומר כי "לאחר שפרסמנו את ההדמיות והתכניות של המבנה החדש שיוקם מעל ציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן, התעוררו בציבור התנגדויות להרחבת הבניין על שטח בית החיים ושאלות כיצד יעשה הדבר בלי לפגוע בקדושת המקום והאם תכניות הבנייה נעשו בתיאום עם פוסקי ההלכה ורבני ברסלב".

עוד אומר הרב בן נון "איחוד ברסלב מנהל את ציון רבנו כבר למעלה משנתיים, ומאז היווסדו נעשו כל פעולות האיחוד בתיאום ובליווי מלא של רבני ברסלב והסכמתם, וכך גם באשר לתכניות הבניין החדש. אין כאן המקום להאריך בפירוט תכניות הבנייה וכיצד יעשה הדבר בלי לפגוע בקדושת בית החיים העתיק אבל צריך לציין שבמשך למעלה משנה ישבו אנשי מקצוע עם פוסקי ההלכה והאדריכל הר' אהרן אוסטרייכר והשקיעו זמן רב וממון בכדי לתת מענה הולם לכל הבעיות שעשויות להתעורר במהלך הבנייה".

הרב בן נון ממשיך ואומר כי "התכניות הובאו לפני כל רבני ברסלב וזכו להסכמתם ובעזרת ה' בהמשך, נפרסם את מכתב ההסכמה עליו חתמו רבני וגדולי אנ"ש בהמלצה לסייע לעוסקים במלאכה להרחיב את גבולות מקום הציון לטובת ציבור הבאים להשתטח על ציון רבנו הקדוש".

לגבי המשך פרסום ההסכמות של רבני ברסלב לבנייה בציון רבינו הק' אומר הרב בן נון כי: "בשלב זה אנו מפרסמים את המלצתו של הגאון הרב יחזקאל רוטה שליט"א אבדק"ק קארלסבורג לבניית הבניין החדש באופן של כיפין על גבי כיפין".

עוד באותו נושא:
היכל חדש יבנה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן

עוד באותו נושא:
היכל חדש יבנה בציון רבי נחמן מברסלב באומן

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר