האם אל על תטיס השנה את חסידי ברסלב ישירות לאומן? - שר הפנים אריה דרעי קיים הבוקר (שלישי) סיור עם בכירי משרדו בנמל התעופה בן גוריון. במסגרת הביקור נפגש דרעי עם מנכ"ל חברת אל-על דוד מיימון שאמר בין הדברים: "אנו מתכננים בראש השנה טיסות ישירות לאומן"

דרעי ומיימון בפגישה - היום צילום: לשכת שר הפנים
מאת מערכת "אומן שלום" | כ"ה ניסן תשע"ו שתף
הגדל כתב:

שר הפנים אריה דרעי קיים הבוקר (שלישי) סיור בנמל התעופה בן גוריון. השר דרעי נפגש עם מנכ״ל חברת אל-על דוד מיימון ובכירי החברה. מר דוד מימון הציג בפני השר את הישגי החברה וציין את דאגת החברה למגזר החרדי. בין הדברים סיפר מיימון לשר דרעי, כי הוא נמצא במגעים עם ראש עיריית אומן על מנת להכשיר את שדה התעופה באומן להמראות ונחיתות מטוסי אל-על בעיר.

התקשורת בישראל תיעדה את הפגישה והביאה את הדברים בפני ציבור הקוראים. בין הדברים נאמר כי "במידה והתכנית תצא לפועל, זו תהיה בשורה גדולה לעשרות האלפים הטסים לציונו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה".

כזכור, פירסמנו בערב ראש השנה תשע"ו כי פמליית ראשי חברת 'אל על' בראשות מנכ"ל אל על מר דוד מימון, הגיעה לביקור רשמי באומן. בתחילתו של הביקור נועדו ראשי המשלחת עם ראש העיר וסגניו, ושוחחו על האפשרות להכשיר את שדה התעופה הצבאי בעיר, לטיסות אזרחיות לטובת ציבור הנוסעים לאומן.

ראש העיר אומן, מר אלכסנדר צ'יברי, הביע נכונות לסייע והבטיח, כי מיד לאחר הבחירות אם ייבחר - יפעל ויעשה כל שביכולתו בכדי לקדם את התוכנית המעשית לקראת יישומה. בפגישה סיכם ראש העיר ואמר כי "אינטרס זה משותף לכולנו, אנו נעשה כל שביכולתינו בכדי למנף ולקדם את התיירות בעיר, דבר שיועיל ויהווה הכנסה כספית נוספת לקופת העיר, ולטובת ציבור המבקרים באומן". עוד סוכם בפגישה, כי מיד לאחר הבחירות ישלחו צוות מיוחד מטעם חברת 'אל על' שיבדקו את תנאי השטח וכשירותו לנחיתת המטוסים של החברה.

בסיום הפגישה נסעה המשלחת לציון רבי נחמן מברסלב, שם אמרו את ה'תיקון הכללי'. לאחר מכן נפגשו עם הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א והרה"ח ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בביתם. הרבנים הביעו בפני המשלחת את כאב הציבור בעלויות הנסיעה המופרזות, שמשלמים הנוסעים עבור הטיסות, וביקשו ממר דוד מימון שיתערב ויעשה כל שביכולתו בכדי להוזיל את מחירי הטיסות לאומן לימי ראש השנה.

כיום, ראש העיר אומן מר אלכסנדר צ'יברי נבחר לכהונה נוספת וממשיך בתפקידו כראש העיר, מבדיקת 'אומן שלום' עולה, כי מאז אותה פגישה ועד היום, לא נעשה דבר על מנת להכשיר את שדה התעופה עבור נחיתתם של מטוסי חברת אל על, עבור עשרות אלפי חסידי ברסלב הבאים לראש השנה לאומן, ובעצם מדובר בכותרות יח"צ שאמורים לשרת את אינטרס החברה בלבד.

בכדי להביא את הבשורה המיוחלת עבור חסידי ברסלב הנוסעים לאומן, יצטרכו מנהלי החברה להתייחס בכובד ראש לכאבם של הציבור שבראשם עומדים רבני ברסלב אשר הביעו כמה וכמה פעמים את כאבם בפני מנכ"לי חברת אל על, וביקשו בתוקף שיעשו כל שביכולתם למנוע את 'קרטל' הטיסות לאומן הקיים מזה שנים, שיביא להוזלת מחירי הטיסות לימי ראש השנה.

הנוסעים לאומן מעדיפים לנחות בשדה התעופה בקייב, באודסה או בכל מקום אחר בעולם, ואין להם שום בעיה להטלטל עם מזוודותיהם במשך שעות בדרכים המשובשות עד להגעתם לעיר הגעגועים אומן. ההקלה המשמעותית תהיה אך ורק במחיר הטיסה שנוסקת אל על.

תיעוד מהפגישה עם ראש העיר אומן ועם רבני ברסלב אשר ביקשו ממנכ"ל אל על שיפעל להוזלת מחירי הטיסות לימי ראש השנה - צום גדליה אומן תשע"ו - צילום: יוסי כהן

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר