צעד נוסף להידוק קשרים בין אוקראינה לישראל • 40 רופאים מבית החולים העירוני בעיירת אומן וסביבותיה עברו השתלמות אצל רופאים ישראליים מומחים לרפואה דחופה מבית החולים "איכילוב" שהגיעו במיוחד מישראל לאומן

מענק תעודת ההשתלמות צילום: התקשורת המקומית
מאת שמעון בקר | כ"ד ניסן תשע"ו שתף
הגדל כתב:

40 רופאים אוקראינים, רובם מבית החולים המקומי באומן, עברו קורס השתלמות מיוחד אצל רופאים ישראלים מומחים שהגיעו במיוחד מישראל, בהם מומחים לרפואה דחופה מבית החולים "איכילוב".

על פי הדיווח בתקשורת האוקראינית, הרופאים הישראלים, שהו באומן כ-4 ימים, אותם ניצלו לחלוקת ידע מעשי ועיוני בתחום הרפואה עם עמיתיהם האוקראיניים. התקשורת באומן מדווחת כי בקרוב תיפתח בבית החולים המקומי באומן יחידה נוספת לטיפול נמרץ, וכי הם תולים תקווה רבה בניסיונם העשיר והמקצועי של הרופאים הישראלים אשר הגיעו במיוחד מישראל בכדי להעשיר את הידע של הרופאים המקומיים בתחום הרפואה הדחופה.

באוקראינה מדווחים כי בין המומחים שעלו על הטיסה לאוקראינה היה פרופ' עודד בדינג-גורינג, מומחה בעל שם בינלאומי לרפואה דחופה.

מנהל הבית חולים באומן והרופא הראשי, מר ואלרי מירוננקו, ציין כי שיתוף הפעולה עם הרופאים הישראלים, יביא לשיפור משמעותי במתן שירותי הרפואה במדינה. התקשורת האוקראינית מציינת כי ישראל היא המדינה המובילה בעולם בתחום הרפואה.

בנוסף לשיתוף הפעולה עם הרופאים מישראל, גורמי הרפואה באומן ערכו השתלמות דומה עם רופאים מארה"ב וגרמניה, בתקווה להעלות את רמת שירותי הרפואה בעיירת אומן בפרט ובאוקראינה בכלל.

צוות בית החולים המקומי באומן הודו בחום לשגרירות ישראל באוקראינה, ולחבר הפרלמנט האוקראיני, מר מקסים פוליאקוב, על הסיוע בארגון ההשתלמות הרופאים והביעו תקווה להמשך שיתוף פעולה בין הצדדים.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר