תהלוכת ההפגנה באומן של הארגון הפרובוקטיבי 'סבבודה' הוסטה ברגע האחרון מהרחובות הסמוכים לציונו של רבי נחמן מברסלב בזכות התערבותו של העסקן החסיד ברסלב הרב נתן אוחיון הי"ו

משתתפים בהפגנה בשביל כסף צילום: SDF
מאת: מערכת "אומן שלום" | ט' ניסן תשע"ו שתף

ביום חמישי שעבר, פירסמה המשטרה המקומית באומן הודעה לציבור וביקשה מהיהודים הנמצאים באומן לא להסתובב בשעות הערב, ברחובות פושקינה ובילינסקי (לשעבר) בשל הפגנת ארגון 'סבבודה' המתוכננת לעבור במכוון ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב. הודעת המשטרה פורסמה בשל התרעה ממוקדת על כוונתם של חברי הארגון להתסיס את המשתתפים בהפגנה כנגד היהודים, דבר שיכל לגרום לאיבוד שליטה ולהתלהמות הרוחות.

העסקן הרב נתן אוחיון הי"ו הפעיל לחצים על הגורמים הרלוונטיים וברגע האחרון שונה מסלול ההפגנה לרחובות עוקפים ומרוחקים מאזור הציון הק'. הארגון פרסם כי אמורים להשתתף בצעדה כ-3000 מפגינים. למרות התחזית, בהפגנה השתתפו בסך הכל כ-100 מפגינים, המפגינים צעדו במרכז העיר אומן עם שלטים ולפידים בוערים.

אחד התושבים שהשתתף בהפגנה מספר ל'אומן שלום' כי רוב המשתתפים בהפגנה קיבלו כסף ממנהלי הארגון בכדי שיבואו להשתתף בהפגנה, וכי מדובר באינטרס של אנשים בודדים שמעוניינים להתסיס את האזור מסיבות פוליטיות וכלכליות.

מזה שנים שחסידי ברסלב נאלצים להתמודד עם קבוצות שוליות באוכלוסיה המקומית, ארגונים ששמו להם למטרה לצבור כח פוליטי ו"לתפוס כותרות" על גבם של חסידי ברסלב. ארגונים אלו ואחרים המשויכים במישרין או בעקיפין למפלגת "סבבודה" (חירות).

"סבבודה" זו מפלגה לאומנית ימנית קיצונית שמנהיגיה ידועים בהתבטאויותיהם הגזעניות והאנטישמיות. לפני כמה שנים נאלצו החסידים להעתיק את מקום תפילת ה"תשליך" המסורתית באגם הסמוך לציון, בעקבות צלב גדל מימדים שהציבו שם אותם ארגונים. זאת מלבד שנים של נסיונות לעורר הפגנות קטנות (נסיונות שב"ה כמעט ולא צולחים, עקב האהדה שרוחשים המקומיים לחסידים), תלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע"י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
תגלית מבגדד: ספרי ברסלב בכתב יד של יהודי עירק
חדשות ברסלב
באתר המכירות הפומביות 'קסטנבאום' נחשף לראשונה צילום כתב יד ספרדי של ספרי רבי נחמן
'הוא יגלה לך' - חיים גולד
חדשות מוסיקה
אמן הרגש והזמר היוצר חיים גולד לא מפסיק להפתיע והפעם עם סינגל חדש ומרגש 'הוא יגלה לך' שיר רגש שכולו ערגה וכיסופים
האיש שמפיץ את אור רבינו במדיה
חדשות ברסלב
צבי יחזקאלי - האיש שלא מתבלבל מהיריבים בתקשורת ומחוצה לה וממשיך בשליחותו בהפצת אורו של
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר