זעזוע וחרדה בקרב חסידי ברסלב על החפירות הנעשות בבית הקברות סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן?! - הרב יעקב ג'אן שליט"א בתגובה: 'לא היו דברים מעולם'

תעלת הביוב בעת העבודה

 

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ו אדר ב' תשע"ו שתף

זעזוע וחרדה בקרב חסידי ברסלב על החפירות הנעשות בבית הקברות סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן. הרב יעקב ג'אן שליט"א בתגובה: 'לא היו דברים מעולם'.

גורמים בעלי אינטרסים פרסמו השבוע פשקווילים כנגד בעל קיוסק מאנ"ש באומן, בטענה כי חפר במקום קבורתם של הקדושים בשטח בית החיים הישן.

'אומן שלום' יצא לבדוק האם יש אמת בפרסום הנ"ל. בבירור שנעשה מול הגורמים ומול האחראי להוצאת הפרסום הוכח כי הטענות בגין מציאת העצמות הינן שיקריות.

לאחר שהגיעה ההודעה על חפירות בבית החיים באומן - 'אומן שלום' פנה לקבל את תגובתו של בעל הקיוסק 'קאפה' האחראי על החפירות במקום אשר טען ואמר: "בדקנו מלכתחילה היכן אנו מבצעים את עבודות החפירה, בשום אופן לא היינו חופרים בבית העלמין, הדבר בנפשנו לא ניגע במקום קבורתם של הקדושים. הייתי בעת החפירות בשטח, בכל החפירות שנעשו לא נמצאו עצמות, כל החפירות נעשו בפיקוח, למי שיש טענות מוזמן לפנות לרב ג'אן שליט"א שבדק ואישר לבצע את החפירה".

עוד אומר לנו בעל הקיוסק כי "במשך חודשים נבדק סימון שטח בית החיים ע"י זקני אנ"ש שעמדו עם ר' אנשין זצ"ל בבדיקת שטחו המדוייק של בית העלמין, אנ"ש שעמדו איתו החליטו על סימון גבול בית העלמין שמסתיים באמצע פירוסקה 6 ושם מול המדרגות מסומן הקו של גבול בית העלמין. על פי צילומי אויר ישנים הוחלט כי קו הגבול נמשך עד לפושקינה 38 וזהו הגבול המקסימלי של בית החיים".

בעל הקיוסק מדגיש כי "יראתנו היא בפני הקדושים הטמונים פה ואין שום רצון לעבור על הלכה פשוטה, ישנם אנשים שממניעים פוליטיים החליטו למתוח קו עד לקריית ברסלב בכדי למנוע בנייה המונית".

פנינו לקבל את תגובתו של הרב יעקב ג'אן שליט"א שאמר לנו כי: "כל מה שפורסם אודות מציאת העצמות אינו נכון וכי לא היו דברים מעולם, החפירה לא נעשתה בשטח בית החיים ולא נמצאו עצמות בעת החפירות, הייתי בשטח הבנייה - הכל נעשה בפיקוח וע"פ ההלכה".

לאור כל זאת, פנינו לגורם האחראי להפצת התמונות והפרסום נגד בעל הקיוסק, ביקשנו את תגובתו לפרסומים, בתגובה התקבלו התחמקויות וניתוקי טלפונים. עד לפרסום הכתבה לא קיבלנו את תגובתו בעניין.

כאמור, בעת החפירות לא נמצאו עצמות. בתמונות שהופצו נראות עצמות שעל פי טענות רבות הונחו בכוונה תחילה בכדי לזעזע את הציבור ולעורר פרובוקציות, ומה גם שבעלי מקצוע בדקו ומצאו כי חלקי עצמות אלו אינם תואמים לעצמות אדם.

לא ייתכן ולא יעלה על הדעת כי בשל אינטרסים כאלה או אחרים, יבוא אדם ויכפיש ללא בדיקה וללא זימון ובירור בבית הדין כנצרך ע"פ ההלכה, ובפרט כאשר הוברר מעל לכל ספק כי החפירות נעשו בפיקוח ובבדיקה של רב הקהילה באומן הרב יעקב ג'אן שליט"א.

אין בכתבה זו משום עידוד בנייה בשטח בית החיים באומן אלא בכדי להעמיד דברים על דיוקם - מקום שטח בית החיים באומן ידוע ומסומן. ואין לבנות בכל המתחם ללא פיקוח והכוונה מרבני ברסלב הבקיאים בנושא ובודקים כל ענין לגופו.

סימון גבולות בית החיים בקו הכחול (החץ האדום מכוון לאיזור החפירה)

תעלת הביוב שנחפרה

תעלת הביוב שנחפרה

תעלת הביוב שנחפרה

תעלת הביוב שנחפרה

תעלת הביוב שנחפרה

העצמות שהוצגו

הפשקווילים שפורסמו

הפשקווילים שפורסמו

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר