צוות המלמדים ורבני תלמוד תורה "אהבת משה" - ירושלים בראשות יו"ר המוסדות הרה"ח ר' נסים כלפא שליט"א בשבת התאחדות באומן סמוך לציונו של רבינו הקדוש זיע"א

צוות המלמדים ורבני ההנהלה בת"ת "אהבת משה" - ירושלים

צילום: "אהבת משה"

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ג אדר א' תשע"ו שתף

חוויה בלתי נשכחת חוו צוות המלמדים ורבני תלמוד תורה "אהבת משה" בשבת התעלות והתרוממות באומן ליד ציונו של רביה"ק מוהר"ן מברסלב זיע"א.

כבר עם ההכנות לנסיעה הקדושה החלה ההתרגשות, כשהמלמדים החשובים, בייחוד אלו שזו נסיעתם הראשונה לציון רבינו הק', שמעו שיחות וסיפורים במעלת ההשתטחות על הציון הק', הדרכות והנהגות הקשורות לנסיעה היסטורית וקדושה זו.

מרגש היה למלמדי הכיתות לקבל פתקאות – 'קוויטלאך', לתפילות תוך בקשה מיוחדת של התלמידים שרבם יזכירם לטובה על הציון הקדוש. כן נשלחו בקשות לתפילה וישועה ע"י תלמידי הישיבה קטנה והגדולה שיזכירו אותם בציון המצוינת.

אור ליום ששי פרשת כי תשא התקבצו ובאו לך כלל הצוות – שמשקיעים כל השנה כל כוחם ומרצם בהקניית תורה ויראת שמים לצאן קדשים, תוך שהם קיבלו צידה לדרך, ערכה מיוחדת שכללה סידור מהודר, שי אישי בהוקרה מיו"ר המוסדות הרה"ח ר' נסים כלפא שליט"א, וכן "קובץ" הכנה בעניני הציון שנערך במיוחד עבור נסיעה מרוממת זו.

בדרך בואכה אומנה שמעו שיחות וסיפורי הוד במעלת הציון מפי רב המוסדות הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא שליט"א, שעורר וריגש את הצוות החשוב לקראת בואם לציון הק' וגודל הזכות של הנסיעה של כל אחד ביחידות לאומן, ובפרט נסיעתם של מלמדי תינוקות של בית רבן אשר זוכים לחנך את תלמידיו ובניו של רבינו הק' בתלמוד תורה הנקרא על שמו.

באכסניה מפוארת התארחו צוות המלמדים, בשילוב מיטב מעדני מאכלי השבת בטוב טעם ואיכות ברמה גבוהה ביותר ובניחוח של נועם ועונג שבת.

בסעודות השבת שמעו המלמדים שיחות ושיעורים מפי הצוות החינוכי ובראשם יו"ר המוסדות הרה"ח ר' ניסים כלפא שליט"א, המשגיח הרה"ח ר' אהרון אליעזר קעניג שליט"א והרה"ח ר יהודה צבי שפירא שליט"א. כן התענגו משיחתו של הרה"ח ר' אליהו גודלבסקי שליט"א ממשפיעי הישיבה מיום הקמתה בשיעורו בסיפורי מעשיות, ואשר שילב בה דברי חיזוק לצוות המתעסקים בטהרות, תוך שהוא מחזק ומעודד שמוסדות "אהבת משה" רכשו להם את שמם הטוב בהקניית דרכי החינוך בתלמוד תורה ובישיבות, בזכות דרך ההתחזקות של רבינו הק' ותלמידו מוהרנ"ת זיע"א.

קשה, קשה עד למאוד הייתה הפרידה במוצאי שבת מחצר הציון הקדוש – כשליחי רבינו הק' במשך כל השנה התרפקו המלמדים על הציון בהודיה על זכותם הגדולה שנפלה בחלקם, ובתפילה שיעשו את מלאכתם נאמנה כרצון המשלח ה'נחל נובע מקור חכמה'.

בהמשך הלילה נסעו לציונו הקדוש של אור שבעת הימים מרן רבי ישראל בעל שם טוב זיע"א. בניגוני ערגה ושירי התעוררות מלוכדים יחדיו התעלו לפסגות גבוהות. יחד עם אמירת 'תיקון הכללי' ומזמורי תהילים, תחינות ובקשות, ורק מפאת השעה הדוחקת נאלצו לעזוב את הציון הקדוש. גם כאן במעז'יבוז דאגו בהנהלת המוסדות להכין ארוחה דשנה ועשירה ל"סעודת מלווה מלכה", עוד תחושה של סיפוק וקורת רוח מהנסיעה הקדושה.

בהמשך נסעו לציונו הק' של סנגורם של ישראל רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זיע"א, בהתעוררות רבה נאמרה תפילתו של רבי לוי יצחק הנהוג לאומרה במוצאי שבת, וניצלו כל רגע פנוי לתפילה ובקשה כללית וביחוד על התלמידים – תינוקות של בית רבן, תלמידי התלמוד תורה.

באווירה של התחדשות ואגירת כוחות רבים ברוחניות ובגשמיות, ישועות והשפעות חזרו ביום ראשון בערב להמשך עבודתם בקודש בחיידר של רבינו – "אהבת משה".

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר