רחוב בילינסקי הסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן הוחלף לשם אחר, מעתה רחוב 'בילינסקי' יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם 'גריגורי קוסינקי' – קראו על תרגיל ההסחה שעשתה עיריית אומן לחסידי ברסלב

רחוב בילינסקי באומן

צילום: גוגל מפות

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ט"ז אדר א' תשע"ו שתף

לפני כחודשיים חוקק חוק חדש באוקראינה המחייב שינוי רחובות הנקראים על שמם של סופרים ואנשי רוח קומוניסטים בתחומי אוקראינה, החוק אוסר את הצגתם של סמלים וסממנים קומוניסטיים, ברחובות, בסמטאות, בכיכרות, בשדרות, ובפארקים בכל רחבי אוקראינה.

השינוי החדש והחלפת שמות הרחובות בעיריית אומן, הוטל על ראש העיר אומן. ראש העיר פרסם באתר הרשמי של העירייה ובתקשורת המקומית את הידיעה על החוק החדש, באתר הוצגו סקרים ושאלונים לתושבי העיר הגויים בכדי שיוכלו להמליץ על שמות חדשים שיינתנו לרחובות שיוחלפו.

באתר הרשמי של עיריית אומן, אין איזכור על רחוב בילינסקי | צילום: אתר העירייה

אתר 'אומן שלום' עקב אחר הידיעה ומצא כי ברשימת הרחובות המופיעה בפרסום של עיריית אומן, לא מופיעים הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב. השבוע, לאחר שראש העיר חתם ואישר את השמות החלופיים, השמות החדשים התפרסמו בפני הציבור, בין הרחובות שיוחלפו נמצא גם הרחוב בילינסקי העובר בסמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב. מעתה, השם יוחלף והרחוב יקרא על שמו של סופר אוקראיני בשם 'גריגורי קוסינקי'.

מן הראוי היה שראש העיר אומן יוקיר את חסידי ברסלב וכמחווה ייתן להם את האפשרות לבחור שם מתאים לרחוב היסטורי זה, המושך אליו המוני יהודים ותיירים מכל העולם המכניסים כסף רב לקופת המדינה והעירייה.

חסידי ברסלב הבאים לאומן בהמוניהם, מכניסים כסף רב לקופת העיר ומספקים תעסוקה רבה לתושבי העיר (הענייה באוקראינה) במשך כל ימות השנה. בראש השנה בלבד, הכנסות המיסים לקופת העיר מסתכמים בכמליון דולר. מכסף זה, העירייה משפצת כבישים ובונה פארקים חדשים לרווחת התושבים הגויים המקומיים. (לאחרונה הוקמה אנדרטה לזכרו של איון האיום סמוך לרחוב 'שלום עליכם' - האנדרטה המאיימת הוקמה במימון העירייה).

הרחובות הסמוכים לקברו של רבי נחמן מברסלב לא נהנים מהכנסות אלה: הכבישים ישנים, הרחובות חשוכים, את השלג הנערם על הכבישים בימות החורף מממנים ומנקים חסידי ברסלב בעצמם, למרות שזהו מתפקידה של העירייה, כמקובל בכל מדינה מתוקנת בעולם ובוודאי במדינה שמכבדת את התיירים המבקרים בה.

חשוב לציין, כי 80% מהדירות באזור קברו של רבי נחמן מברסלב באומן, נרכשו מהגויים המקומיים ונמצאים כיום בבעלות יהודית.

התרגיל המסריח של הגורמים האינטרסנטים נעשה, בכדי למנוע מחסידי ברסלב להציג שם חילופי משלהם לרחוב בילינסקי. התערבותם של אותם גורמים שהקימו את האנדרטה האיומה לזכרו של איוון האיום נעשה במכוון. בעבר זו היתה האנדרטה שהוקמה בכדי להתסיס נגד היהודים, היום זה הרחוב. אם לא נפעל - בעתיד לא נדע לאן פניהם מועדות. חשוב להראות התערבות בכדי שלא יתקדמו למקומות נוספים שיופנו נגד היהודים. נכון להיום, השמות החדשים רשומים על הנייר, העירייה מתכננת בקרוב להתקין על הבניינים שלטים חדשים עם השמות החדשים. בהמשך, הרחובות החדשים יוכנסו רשמית למפות המדינה.

אנו מפנים בקשה מיוחדת לעסקנים שיש להם קשרים עם הגורמים הרלוונטיים או עם הפרלמנט בקייב, נסו לפעול בעניין, פן יהיה מאוחר!

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר