מפרסמים עושי מצווה • "נשות אנ"ש למען כבוד רבינו" נטלו על עצמן את התחזוקה השוטפת של ניהול עזרת הנשים בציון רבינו. פעילותן של הנשים שהחלה לפני כחצי שנה תופסת תאוצה ומאז תחילת פעילותן המבורכת, הציון מסודר ושקט, נקי ומכובד, כראוי למקום קודש הקודשים - מקום גניזת רבינו אליו מגיעות נשים מכל רחבי העולם

 

 

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"ח טבת תשע"ו שתף

מוקד הישועות באומן מהווה מוקד עלייה - לרגל עבור יהודים רבים שזוכים להגיע לציון רבי נחמן מברסלב באומן ולקבל את הישועה לה הם כל כך זקוקים. מדי יום מגיעות קבוצות גדולות של נשים מכל הגוונים ומכל העולם, לשאת תפילה בציון הקדוש. פעילותן של קבוצות הנשים העורכות פעילויות של הפרשות חלה, סעודת אמנים וכדו' סמוך לציון רבינו, הביא את המקום למצב של הזנחה, הפרעה לציבור הגברים המתפללים, חוסר יישוב הדעת, חוסר יכולת להתרכז בהתבודדות ותפילה כרצון רבינו, דבר המצריך השגחה ופעילות שוטפת תמידית בכדי לשמור על הסדר והניקיון, כיאה למקום קדוש זה ולנוחיות ציבור המתפללים והמתפללות בציון הקדוש.

בחודש תמוז תשע"ה נשות אנשי שלומינו נטלו על עצמן בהתנדבות את התחזוקה השוטפת של ניהול עזרת הנשים בציון, הן אחראיות על סידור המקום ודואגות להתנהלותו התקינה. מלבד זאת, נשים אלו נמצאות במקום גם לצורך הסברה לשאלות אין סוף במגוון נושאים שנענות על ידן. מאז תחילת פעילותן המבורכת, הציון מסודר ושקט, נקי ומכובד, כראוי למקום קודש הקודשים מקום גניזת רבינו.

לפניכם חלק מפעילותן של נשות אנ"ש בתקופה האחרונה בעזרתם של התורמים והתורמות ובסיוע הנדיב הרב נתן בן נון שליט"א שמשתתף ומממן חלק מכובד מן הפעילות בעזרת הנשים לטובת ציבור המתפללות.

א. צוות נשים יהודיות עובדות בציון הקדוש במשמרות, הן אחראיות על סידור המקום ודואגות להתנהלותו התקינה, נשים אלו נמצאות במקום גם לצורך הסברה ומענה לאין סוף שאלות של נשים במגוון נושאים שונים.

ב. נתלה שילוט ״סדר ההנהגה״ המסביר כיצד לנהוג בציון (נתינת פרוטה לצדקה ואמירת תיקון הכללי) במס׳ שפות: עברית, אנגלית, צרפתית, רוסית ואוקראינית.

ג. הודפסו חוברות מידע בשפה ברורה ומובנת עם כל המידע הנצרך למגיעות למקום.

ד. בכניסה לעזרת נשים נתלה שילוט גדול עם הכיתוב ״רבינו נמצא כאן״, הכולל הסבר קליט ונעים לעין על אופן ההתנהגות הרצוי במקום.

ה. נתלה שעון יהודי דיגיטאלי, עם זמני היום המציג את זמני עלות השחר, שקיעת החמה, כניסת ויציאת השבת.

ו. הותקנו מס׳ רב של תנורים בכדי לחמם את הציון כראוי לקור האוקראיני.

ז. חצר עזרת הנשים כולה רוצפה בריצוף חדש

'נשות אנ"ש למען כבוד רבינו' מבקשות להעביר מסר לגולשות אתר 'אומן שלום' הנוסעות לאומן: " אנא כבדו את המקום לטובת המתפללות האחרות וצייתו להוראות המופיעות במתחם הציון, בתקווה להבנה ולהמשך הפעילות החשובה למען מקום קדוש זה"

'נשות אנ"ש למען כבוד רבינו'

בכל עניין ניתן ליצור קשר במייל: e.n.uman148@gmail.com

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר