למרות ההתנגדות - האנטישמיים באומן סיימו את בנייתה של האנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה ימ"ש שבפקודתו נעקדו על קידוש ה' אותם קדושי עליון הטמונים באומן. סגן ראש העיר אומן אומר: "אין מקום לעוינות ומריבות, כולנו חיים כאן לפי החוקים של אוקראינה ואנחנו מכבדים אחד את השני"

האנדרטה

צילום: סרגיי רוצקי

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"ב כסלו תשע"ו שתף

ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית סיימו את בנייתה של האנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה ימ"ש, שבפקודתו נעקדו על קידוש ה' אותם קדושי עליון הטמונים באומן.

כזכור, באתר 'אומן שלום' דווח על כך כי ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית מנסים לעורר ולייצר פרובוקציות בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן. לפני כמה שנים נאלצו חסידי ברסלב להעתיק את מקום תפילת ה"תשליך" המסורתי באגם הסמוך לציון, בשל צלב שהציבו שם אותם ארגונים. וזאת מלבד שנים של נסיונות מצידם לעורר בתלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע"י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי. הארגונים מצידם מייצרים כעת פרובוקציה צינית ומכוערת מקודמותיה.

לפני כחודש החלו בבניית אנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה. כידוע, רבי נחמן מברסלב, ע״פ בקשתו וצוואתו קבור בצמוד לקבר אחים בו טמונים כ-30,000 יהודי העיר אומן אשר נרצחו על קידוש ה' בפרעות תמוז תקכ"ח בידי ה"היידמאקים" ומנהיגם איוון גאנטה, סמוך ונראה לציונו הק׳ של רבי נחמן זיע״א וקברי רבבות הקדושים.

בעבר היה ניסיון לעצור את המשך הקמת האנדרטה, הקהילה היהודית שלחה מכתב לרשויות העיר והמחוז בבקשה מנומקת לעצור את המשך הקמת האנדרטה, בכדי להימנע ממצב שח"ו יאשימו אי מי מן החסידים בפגיעה באנדרטה.

כאמור, השבוע סיימו את בנייתה של האנדרטה המאיימת לזכרו של איוון האיום. בטקס השקת האנדרטה, אמר השבוע סגן ראש העיר אומן: "אין מקום לעוינות ומריבות. כולנו חיים כאן לפי החוקים של אוקראינה ואנחנו מכבדים אחד את השני". עסקני ברסלב שניסו לעצור את בנייתה של האנדרטה מבקשים מציבור המבקרים באומן שלא להתייחס לקיומה של האנדרטה בכדי לא לעורר פרובוקציות מיותרות...

האנדרטה בזמן בנייתה

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר