האנטישמיים באומן מרימים גובה • ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית החלו השבוע בבניית אנדרטה בגובה של 11 מ' לזכרו מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה ימ"ש שבפקודתו נעקדו על קידוש ה' אותם קדושי עליון הטמונים באומן

בנייתה של האנדרטה, השבוע

צילום: סרגיי רוצקי

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ב' חשון תשע"ו שתף

מזה שנים שחסידי ברסלב נאלצים להתמודד עם קבוצות שוליות באוכלוסיה המקומית, ארגונים ששמו להם למטרה לצבור כח פוליטי ו"לתפוס כותרות" על גבם של חסידי ברסלב.

כזכור, לפני כחצי שנה לערך באתר 'אומן שלום' דווח על כך כי ארגונים בעלי אג׳נדה לאומנית וגזענית מנסים לעורר ולייצר פרובוקציות בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בעיר אומן, לפני כמה שנים נאלצו חסידי ברסלב להעתיק את מקום תפילת ה"תשליך" המסורתי באגם הסמוך לציון, בשל צלב שהציבו שם אותם ארגונים.

וזאת מלבד שנים של נסיונות מצידם לעורר בתלונות קנטרניות לרשויות על אי אכיפת חוקים כביכול מצד החסידים וכו׳. מטרתם כמובן לסכסך בין הרשויות לבין החסידים עולי הרגל וע"י כך להוות צד שלישי בעל כח פוליטי. הארגונים מצידם מייצרים כעת פרובוקציה צינית ומכוערת מקודמותיה. השבוע החלו בבניית אנדרטה לזכרו של מנהיג הקוזאקים - אותו רוצח שפל - איוון גאנטה, שבפקודתו נעקדו על קידוש ה' אותם קדושי עליון הטמונים באומן.

כידוע, רבי נחמן מברסלב, ע״פ בקשתו וצוואתו קבור בצמוד לקבר אחים בו טמונים כ-30,000 יהודי העיר אומן אשר נרצחו על קידוש ה' בפרעות תמוז תקכ"ח בידי ה"היידמאקים" ומנהיגם איוון גאנטה, סמוך ונראה לציונו הק׳ של רבי נחמן זיע״א וקברי רבבות הקדושים.

בעבר היה ניסיון לעצור את המשך הקמת האנדרטה, הקהילה היהודית שלחה מכתב לרשויות העיר והמחוז בבקשה מנומקת לעצור את המשך הקמת האנדרטה, בכדי להימנע ממצב שח"ו יאשימו אי מי מן החסידים בפגיעה באנדרטה. כאמור, השבוע החלו בבנייתה של האנדרטה המאיימת לזכרו של איוון האיום.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר