משלחת רשמית מטעם חברת 'אל על' בראשות מנכ"ל החברה מר דוד מימון הגיעה היום (רביעי) לביקור רשמי בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן בין השאר נפגשו ראשי המשלחת עם רבני ברסלב אישי ציבור וראש העיר אומן

מנכ"ל 'אל על' מר דוד מימון וראש העיר אומן מר אלכסנדר צ'יברי לוחצים ידיים צילום: יוסי כהן
מאת: יוסי כהן | ג' תשרי תשע"ו שתף

פמליית ראשי חברת 'אל על' בראשות מנכ"ל אל על מר דוד מימון, הגיעה היום (רביעי) לביקור רשמי באומן,  בתחילתו של הביקור נועדו ראשי המשלחת עם ראש העיר וסגניו, ושוחחו על האפשרות להכשיר את שדה התעופה הצבאי בעיר, לטיסות אזרחיות לטובת ציבור הנוסעים לאומן.


ראש העיר אומן, מר אלכסנדר צ'יברי, הביע נכונות לסייע והבטיח, כי מיד לאחר הבחירות אשר אמורים להתקיים בעוד כחודשיים, יפעל ויעשה כל שביכולתו בכדי לקדם את התוכנית המעשית לקראת יישומה. בפגישה סיכם ראש העיר ואמר כי "אינטרס זה משותף לכולנו, אנו נעשה כל שביכולתינו בכדי למנף ולקדם את התיירות בעיר, דבר שיועיל ויהווה הכנסה כספית נוספת לקופת העיר, ולטובת ציבור המבקרים באומן". עוד סוכם בפגישה, כי מיד לאחר הבחירות ישלחו צוות מיוחד מטעם חברת 'אל על' שיבדקו את תנאי השטח וכשירותו לנחיתת המטוסים של החברה.

בסיום הפגישה נסעה המשלחת לציון רבי נחמן מברסלב, שם אמרו את ה'תיקון הכללי'. לאחר מכן נפגשו עם הרה"ח ר' שלום ארוש שליט"א והרה"ח ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בביתם. הרבנים הביעו בפני המשלחת את כאב הציבור בעלויות הנסיעה המופרזות, שמשלמים הנוסעים עבור הטיסות, וביקשו ממר דוד מימון שיתערב ויעשה כל שביכולתו בכדי להוזיל את מחירי הטיסות לאומן לימי ראש השנה.

את הפגישה יזם רב 'אל על' הרב יוחנן חיות הי"ו אשר פועל רבות למען הנוסעים לאומן ופועל גם היום בכדי להקל על צערם של חסידי ברסלב, המטלטלים בדרכים הקשות בדרכם לרבם השוכן  בעיר אומן שבאוקראינה. הרב חיות היה אמור להצטרף לפגישה החשובה, אך ברגע האחרון התוכניות השתנו והוא הוצרך לטוס בדחיפות למטבחי 'אל על' במזרח הרחוק.

צילום התמונות: יוסי כהן

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר