הוקמה 'יחידת אופניים' לקראת ה'קיבוץ הקדוש' באומן • התקשורת המקומית באומן מדווחת היום כי לקראת בואם של המתפללים לאומן בימי ראש השנה הבעל"ט, הוחלט להקים יחידת פטרול על אופניים, אשר תצטרף ליותר מ-15 שוטרים ישראלים, באיזור ציון רביה"ק בימי החג על מנת לשמור על הסדר במקום. הוחלט להקים את היחידה בעקבות מספר הולך וגדל של יהודים מישראל והעולם כולו, אשר נוהרים לחגוג את ראש השנה באומן

'יחידת האופניים' באומן צילום: התקשורת האוקראינית
מאת: שמעון בקר | ד' אלול תשע"ה שתף

התקשורת המקומית באומן מדווחת היום, כי לקראת ה"קיבוץ הקדוש" בימי ראש השנה הבעל"ט, הוחלט להקים יחידה מקומית על אופניים אשר תצטרף ליותר מ-15 שוטרים ישראלים, באיזור ציון רביה"ק בימי החג על מנת לשמור על הסדר במקום. באומן הוחלט להקים את היחידה בעקבות מספר הולך וגדל של יהודים מישראל והעולם כולו, אשר נוהרים לחגוג את ראש השנה באומן.

התקשורת האוקראינית מציינת כי "יחידת האופניים" תצוייד בחפצים אלקטרונים חכמים המקושרים למחשבי משרד הפנים האוקראיני, על מנת לבדוק ולהעביר את פרטי הדרכון של מפרי הסדר, דבר שעלול להוביל לסנקציות כנגדם.

עוד מציינים בכתבה, כי בשנה שעברה הגיעו לאומן כ - 12 שוטרים ישראלים ואילו השנה החליטה משטרת ישראל לשלוח כאמור מעל 15 שוטרים, במטרה לסייע למשטרה המקומית ואנשי המשמר האזרחי באומן לשמור על הסדר ולאבטח את העולים אומנה.

בכתבה מציינים כי המשמר האזרחי המקומי כבר החל בהכנות לקראת ימי החג וכבר בימים אלה ממש החלו אנשי המשמר לערוך סיורים ליליים סמוך לציון רביה"ק. ראש המשמר האזרחי, אדוארד סקריפניק, מסר: "תושבי אומן המקומיים התלוננו לא מעט כי הישראלים נוהגים להפר את הסדר במקום ולהרעיש בשעות לילה, לכן כבר התחלנו בהכנות וסיורים".

מפקד משטרת מחוז צ'רקסי, ולדיסלב פוסטובאר, סיפר כי עד כה נרכשו כ-4 גאדג'טים חכמים עבור "יחידת האופניים" ובכוונתם לצייד את היחידה בגאדג'טים נוספים דרכם יוכלו להעביר כאמור את פרטי דרכונם של מפרי הסדר, למחשב המרכזי של משרד הפנים האוקראיני. בתום ימי ה'קיבוץ הקדוש' תועבר היחידה מאיזור קרית ברסלב לגן-סופיה השוקק בתיירים במהלך כל השנה.

"אומן שלום" יוצא בקריאה לציבור הקדוש שיקבל את השנה אצל רביה"ק לשמור על הסדר לכל אורך הקיבוץ. יש לזכור כי התקשורת האוקראינית בפרט והעולמית בכלל מסקרת את הארוע בהרחבה ולכן מוטלת עלינו החובה להציג את עצמנו באור חיובי ובכך לקדש שם שמיים ולהאדיר את שמו של רבי נחמן מברסלב זיע"א בעולם. 

פנייה לכתב - shimi-beker@013.net

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר