משלחת שגרירות ישראל בביקור רשמי באומן • כחלק מההיערכות הכללית לקראת אירועי ראש השנה הבעל"ט, עסקני 'איחוד ברסלב באומן', שגריר ישראל וגברנאטור מחוז צ'רקסי קיימו היום (רביעי) פגישת עבודה בנושאי הביטחון והסדר הציבורי לקראת הגעתם של ההמונים הבאים להשתתף בקיבוץ הקדוש בראש השנה - בנוסף, דנו האישים ביישום תוכנית הבנייה מחדש של הציון והקלויז המרכזי - תוכנית שככל הנראה תצא לדרך מיד לאחר ראש השנה הבעל"ט

הרב נתן בן נון והמשלחת היום באומן צילום: נחמיה חשין - אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | ד' אלול תשע"ה שתף

כחלק מההיערכות הכללית לקראת אירועי ראש השנה הבעל"ט, הרב נתן בן נון יו"ר 'איחוד ברסלב', שגריר ישראל בקייב מר אליאב בלוצרקובסקי וגברנאטור מחוז צ'רקסי קיימו פגישת עבודה בבניין העירייה בנושאי הביטחון והסדר הציבורי, טרם הגעתם של ההמונים הבאים להשתתף בקיבוץ הקדוש בראש השנה.

בנוסף, דנו האישים ביישום תוכנית הבנייה מחדש של הציון והקלויז המרכזי - על פי התוכנית יבנה בנין קבע בעל 2 קומות מעל ציונו של רבי נחמן מברסלב. הקומה הראשונה של המבנה החדש תכלול 5000 מקומות ישיבה, בסמוך לה תבנה רחבה גדולה לעוד אלפי מתפללים. הקומה השנייה תיועד לציבור הנשים בלבד, בתוכנית החדשה תתקיים הפרדה מלאה בין הגברים לנשים. את מצבת הציון יגביהו עד הקומה השנייה של עזרת הנשים.

כמו"כ, על פי התוכנית, בנין הקלויז המרכזי בו מתקיימים תפילות ראש השנה ייהרס לגמרי ועליו יבנה בנין קבע מרווח ומפואר לרווחת המתפללים והמשתתפים בקיבוץ הקדוש של ראש השנה באומן.

גבאי ציון רבינו הרב ישראל ברזל שליט"א אומר ל'אומן שלום' כי "בפגישה שהתקיימה היום, הרב נתן בן נון ביקש את עזרתם של האישים במתן אישורים להתחלת הבנייה ויישום התוכנית, ונענה בחיוב. שגריר ישראל ומושל צ'רקס הבטיחו את עזרתם בכל הנדרש בכדי שהתוכנית תצא לפועל מיד לאחר ראש השנה הבעל"ט. בפגישה הוחלט כי בתוך 3 חודשים החל מהיום יגישו את בקשת התוכניות, אנו מקווים כי בעזרת ה' עד ראש השנה הבא נזכה לסיים ולהשלים את בניית הציון הקדוש והקלויז".

עוד אומר הרב ברזל כי "הוחלט שבנייתו של מתחם הציון תהיה בתיאום מלא עם ועדת הרבנים ובבנייה מתאימה של כיפין על גבי כיפין באופן שלא יהיה שום חשש  פגיעה בשוכני עפר הקבורים בבית החיים". מסיים הרב ברזל ואומר כי "כל מתחם הציון הקדוש יותאם כולו לכהנים כולל המתחם הפנימי סמוך לציון רבינו הקדוש".

בסיום הפגישה האישים ערכו סיור בציון רבינו ובבנין הקלויז המרכזי וכן בקרית הלינה והתרשמו מאוד מעוצמת הפעילות העניפה סביב ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן.

התמונות באדיבות: נחמיה חשין - אומן שלוםהרב נתן בן נון עם שגריר ישראל

המשלחת בסיור בכיכר פושקינה

ראש העיר אומן עם עמיתו מושל מחוז צ'רקס

המשלחת ביציאה מהציון

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר