עסקנים חסידי ברסלב הפיקו לקחים משנה שעברה והקדימו רפואה למכה – העסקנים האחראים על מתחם אוהל השינה באומן, חידשו את הציוד לטובת הבאים לקיבוץ הקדוש לימי ראש השנה הבעל"ט. את הציוד הישן תרמו לחיילים האוקראינים  • התקשורת המקומית סיקרה את הפעילות בהרחבה

הרב לייזער קירשבוים עם החיילים באומן צילום: יח"צ
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ט אב תשע"ה שתף

התקשורת המקומית סיקרה בהרחבה, את תרומתם של חסידי ברסלב לחיילים האוקראינים הנלחמים בחזית. בסיקור הכתבה נאמר כי האגודה המארגנת את מתחם האוהלים, לחסידים הבאים לראש השנה עשו בשקט שני דברים טובים – סללו כבישים חדשים באיזור מתחם האוהלים  וסיפקו שקי שינה ללוחמים מגדוד 41.

וכך נאמר בכתבה:

"העסקנים באגודה היקצו כספים בכדי לתקן את הכבישים באומן וכן לספק שקי שינה, כריות ודברים נחוצים אחרים לחיילים הנלחמים בחזית המלחמה. וזה לא מפתיע, כנציגים של החסידים אזרחי ישראל הגרים במדינה קטנה כל כך הנמצאת במצב תמידי של עימות מזוין עם שכנים אגרסיבים וארגוני טרור רבים מאז הקמתה. זו הסיבה שהחסידים מכירים היטב את החיים בצל מלחמה והתגוננות מתמדת".

העסקנים ר' לייזער קירשבוים ועמיתו ר' אברהם יגלניק אמרו לעיתונאים כי בכוונתם לסייע ולעזור בשיקום הכבישים באזור מתחם האוהלים וכי אומן הנחשבת לעיר תיירותית ביותר באוקראינה ומן הראוי שתקבל את התיירים בצורה מכובדת יותר - עם כבישים חדשים.  בנוסף, העסקנים איחלו שלום לאוקראינה, והבטיחו כי החסידים הבאים לאומן לראש השנה יתפללו לשלומה ולהצלחתה של אוקראינה.

כזכור, שנה שעברה לקראת ראש השנה גורמים מקומיים בעלי אינטרסים זרים ניסו למנוע את פתיחת המתחם של אוהלי השינה בטענות שונות, העסקנים הצליחו בסופו של דבר להגיע איתם להסדר שמנע את פירוק האוהלים.

מתחם קרית הלינה באומן מספק פתרון למקום לינה זול לאלפים הבאים לחוג את ימי ראש השנה ב"קיבוץ" שעל ציון רבי נחמן מברסלב זיע"א הטמון באומן.דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר