אומן - המרכז התיירותי של אוקראינה • בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בראש השנה ובמהלך השנה כולה. אתר "אומן שלום" מביא את רישומיו מהכנס באופן בלעדי בישראל ומחוץ לאוקראינה בכלל.

ערב ראש השנה באומן צילום: יוסף חיים גולדשמידט
מאת: שמעון בקר | פורסם: ח' תמוז תשע"ה שתף

בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בראש השנה ובמהלך השנה כולה. הנואמים הנכבדים הפגינו ידידות כלפי העולים לרגל מישראל והעולם כולו וציינו קבל עם ועדה את הרווח הכלכלי של המקומיים מהתופעה.

אתר "אומן שלום" מביא את רישומיו מהכנס, אשר סוקר בהרחבה בתקשורת האוקראינית, באופן בלעדי בישראל ומחוץ לאוקראינה בכלל. בין הנאומים הרבים, בלטו דבריה של גב' לודמילה דושצקה, בכירה בעיריית אומן, שאמרה:"חייבים להבין שהכסף הרב שמגיע לאומן בעקבות החסידים אשר פוקדים את עירנו, תורם רבות לייצוב הכלכלה המקומית ורווחת המקומיים".

גב' דושצקה יצאה בקריאה לתושבי אומן: "בואו נקבל את החסידים בסבר פנים יפות. נגרום להם להרגיש רצויים וניצור אווירה חמה ומזמינה. התיירים זו תופעה ברוכה עבור אומן, שכן תרומתם לפיתוח העירוני גדולה ואף מכרעת. אם נדע לקבלם בצורה מתאימה זה יסייע לנו להגיע לסטנדרטים אירופיים כאן ועכשיו".

פרופסור פטרו זכרצ'נקו, מרצה בכיר באוניברסיטה הבינלאומית ע"ש טאראס שבצ'נקו בקייב, דיבר על ההיסטוריה העשירה וארוכת השנים של יהדות אוקראינה בכלל ובפרט ציין את הקשר ההדוק של היהודים לעיר אומן מזה מאות שנים. בין היתר סיפר זכרצ'נקו כי האימפריה הרוסית "דאגה" להגביל את התיישבות היהודים על אדמת אוקראינה של היום, על מנת למנוע את התפשטותם של היהודים בכל שטחה של האימפריה...

בין המשתתפים בכנס היה גנאדי בילוריצקי, עוזר הרב הראשי של אוקראינה, שאמר: "אלוקים בירך את אומן בשלוש ברכות. הברכה הראשונה היא מיקומה של העיר, על הכביש הראשי של אוקראינה המחבר בין קייב לאודסה. הברכה השניה היא גן סופיה. הגן היפב באירופה. הברכה השלישית היא רבי נחמן מברסלב זיע"א שחי ונקבר בעיר". בילוריצקי אף הגדיר את אומן כבירת התיירות של אוקראינה, דבר שזיכה את האחרון במחיאות כפיים סוערות.

פנייה לכתב - shimi-beker@013.net

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר