אומן - המרכז התיירותי של אוקראינה • בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בראש השנה ובמהלך השנה כולה. אתר "אומן שלום" מביא את רישומיו מהכנס באופן בלעדי בישראל ומחוץ לאוקראינה בכלל.

ערב ראש השנה באומן צילום: יוסף חיים גולדשמידט
מאת: שמעון בקר | פורסם: ח' תמוז תשע"ה שתף

בשבוע שעבר נערך באוניברסיטת אומן כנס ענק בהשתתפות פוליטיקאים מקומיים, כלכלנים בכירים, אנשי דת, מרצים וסטודנטים שעסק בהיותה של אומן מוקד משיכה לרבבות עולי רגל לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א בראש השנה ובמהלך השנה כולה. הנואמים הנכבדים הפגינו ידידות כלפי העולים לרגל מישראל והעולם כולו וציינו קבל עם ועדה את הרווח הכלכלי של המקומיים מהתופעה.

אתר "אומן שלום" מביא את רישומיו מהכנס, אשר סוקר בהרחבה בתקשורת האוקראינית, באופן בלעדי בישראל ומחוץ לאוקראינה בכלל. בין הנאומים הרבים, בלטו דבריה של גב' לודמילה דושצקה, בכירה בעיריית אומן, שאמרה:"חייבים להבין שהכסף הרב שמגיע לאומן בעקבות החסידים אשר פוקדים את עירנו, תורם רבות לייצוב הכלכלה המקומית ורווחת המקומיים".

גב' דושצקה יצאה בקריאה לתושבי אומן: "בואו נקבל את החסידים בסבר פנים יפות. נגרום להם להרגיש רצויים וניצור אווירה חמה ומזמינה. התיירים זו תופעה ברוכה עבור אומן, שכן תרומתם לפיתוח העירוני גדולה ואף מכרעת. אם נדע לקבלם בצורה מתאימה זה יסייע לנו להגיע לסטנדרטים אירופיים כאן ועכשיו".

פרופסור פטרו זכרצ'נקו, מרצה בכיר באוניברסיטה הבינלאומית ע"ש טאראס שבצ'נקו בקייב, דיבר על ההיסטוריה העשירה וארוכת השנים של יהדות אוקראינה בכלל ובפרט ציין את הקשר ההדוק של היהודים לעיר אומן מזה מאות שנים. בין היתר סיפר זכרצ'נקו כי האימפריה הרוסית "דאגה" להגביל את התיישבות היהודים על אדמת אוקראינה של היום, על מנת למנוע את התפשטותם של היהודים בכל שטחה של האימפריה...

בין המשתתפים בכנס היה גנאדי בילוריצקי, עוזר הרב הראשי של אוקראינה, שאמר: "אלוקים בירך את אומן בשלוש ברכות. הברכה הראשונה היא מיקומה של העיר, על הכביש הראשי של אוקראינה המחבר בין קייב לאודסה. הברכה השניה היא גן סופיה. הגן היפב באירופה. הברכה השלישית היא רבי נחמן מברסלב זיע"א שחי ונקבר בעיר". בילוריצקי אף הגדיר את אומן כבירת התיירות של אוקראינה, דבר שזיכה את האחרון במחיאות כפיים סוערות.

פנייה לכתב - shimi-beker@013.net

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר