שוטרים סמויים פשטו היום על כיכר פושקינה במטרה לעצור חסידי ברסלב השוהים באומן מעל ל - 3 חודשים המותרים על פי החוק באוקראינה, 3 חסידי ברסלב נעצרו אחד מהם שוחרר לביתו

שוטרים בפושקינה צילום: אילוסטרציה
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: ג' אדר תשע"ה שתף

היום (ראשון) פרצה מהומה ובהלה בקרב חסידי ברסלב המתגוררים באומן לאחר ששוטרים סמויים פשטו על כיכר פושקינה, במטרה לעצור חסידי ברסלב השוהים באומן מעבר ל3- חודשים המותרים על פי החוק באוקראינה. האירוע החל בשעות הצהריים כאשר התקבל הדיווח על כך ששוטרים עצרו כמה מחסידי ברסלב השוהים באומן, ככל הנראה הרבה מעבר לזמן המותר עפ"י החוק. תושבי ברסלב המתגוררים באומן הסתגרו בבתים מחשש שיתפסו ע"י אותם שוטרים סמויים שהתחפשו לנהגי מוניות והחלו מבקשים לבדוק את דרכונם של כל הבאים לאיזור.

לאחר שעזבו השוטרים את המקום, החלו להגיע דיווחים לסיבת ביקורם, אחד התושבים אומר כי: "בליל שבת קודש פר' משפטים, הסתובב בכיכר פושקינה בחור יהודי בגילופין, בזמן הזה עברה במקום ניידת משטרה, ולבחור היה נדמה כי ההניידת מנסה לדרוס אותו, הוא פתח את דלת הנהג, משך את השוטר מהניידת והתחיל להכות אותו עד זוב דם, משהגיעו כוחות משטרה למקום, הם עצרו את הבחור. לאור כך הבוקר החליט מפקד המשטרה המחוזית מר סרגיי פריצופסקי, להשליט סדר במקום ולכן שלח שוטרים שהתחפשו לנהגי מוניות וכל מי שנתפס ששוהה באוקראינה יותר מ - 3 חודשים נעצר".

השוטרים עצרו 3 בחורים לחקירה, אחד מהם שוחרר לביתו והאחרים ככל הנראה יענשו ויוחזרו לישראל. עפ"י החוק האוקראיני במקרים של שוהים בלתי חוקיים מחתימים את דרכונם של העוברים על החוק ומכניסים אותם לרשימה השחורה האוסרת עליהם להגיע לאוקראינה למשך 3-5 שנים.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר