הוסר החרם • הפרסום ב'אומן שלום' השפיע. הציבור נשמע לחרם ונמנע מלרכוש בקיוסק באומן שהוחרם ע"י הרב ג'אן שליט"א הפרסום פגע קשות בכיסו של בעל הקיוסק שהחליט לשנות את יחסו למבקרים היהודים הבאים לאומן

הקיוסק שהוחרם צילום: א. ברנשטיין
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם ט"ו בשבט תשע"ה שתף

הפרסום ב'אומן שלום' השפיע. הציבור נשמע לחרם ונמנע מלרכוש בקיוסק באומן שהוחרם ע"י הרב ג'אן שליט"א, הפרסום פגע קשות בכיסו של בעל הקיוסק שהחליט לשנות את יחסו למבקרים היהודים הבאים לאומן.

בעל הקיוסק הסכים לשנות את יחסו לטובת היהודים המבקרים באומן, בעקבות החרם שהוטל עליו. אמש (ראשון) ישב הגוי עם הרב ג'אן שליט"א והבטיח שישנה את ההתייחסות המזלזלת כנגד הלקוחות היהודים המבקרים באומן, לאחר ההסכמים עם הגוי, הודיע לנו הרב ג'אן כי החרם מבוטל.

כזכור, הרב ג'אן שליט"א פרסם מכתב ובו הוא הודיע על איסור מוחלט למבקרים באומן לרכוש בקיוסק הצמוד ל'הינדיק'. ההחלטה על הוצאת החרם הגיעה בעקבות הניצול והזילזול של בעל המקום ועובדיו בציבור המבקרים באומן. במכתב נאמר כי "הם נוהגים בנו בביזיון ומייקרים השער ומנצלים את העולים 'אומנה' בתמימותם ובזים לנו בהתנהגותם בבוז ובזילזול".

לטענת התושבים באומן, המוכרים זלזלו ביהודים הבאים לרכוש סיגריות במקום, דבר זה התבטא בעמידה בתור כפי שאמר לנו אחד התושבים בק"ק אומן: "כשעומדים בתור לרכישה ובאמצע מגיע איזה גוי לקנות סיגריות, המוכרת מפנה גב לקונים היהודים בזילזול גדול, ומתייחסת אך ורק לגויים כאילו אין תור והיהודים לא קיימים בכלל".

מלבד זאת, הם נצלו את תמימותם וחוסר ידיעתם של התיירים, בשער היציג הקיים באומן ומכרו את מרכולתם (בניגוד לחוק האוקראיני) אך ורק בדולרים ובמחירים מופרזים, ללא רחמים, דבר זה כשלעצמו גרם לעליית המחירים בכל התחומים, והזיק לתושבים ולמבקרים הבאים לאומן.

 

 

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר