עיריית אומן: חסידי ברסלב הכניסו לקופת עיריית אומן למעלה מ - $1,000,000

ערב ראש השנה תשע"ה צילום: יוסף גולדשמידט
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ב חשון תשע"ה שתף

עיריית אומן: חסידי ברסלב הכניסו לקופת העיר באומן למעלה ממיליון דולר

התקשורת באוקראינה מדווחת, כי בעקבות עלייתם של חסידי ברסלב לקיבוץ הקדוש באומן בימי ראש השנה תשע"ה, הוכנסו לקופת העירייה מיסים בסכום של למעלה מ - $1,000,000 את דו"ח ההכנסות פרסם ביום חמישי בשבוע שעבר, ממלא מקום ראש העיר בעיריית אומן מר אלכסנדר דליי.

בנוסף, מדווח העיתון המקומי באומן, כי מועצת העיר והרשות המבצעת ביצעו את העבודה האירגונית הראויה לקליטתם של החסידים הנוסעים לאומן, כך שניתן היה ליצור את התנאים ההכרחיים לשהותם של הבאים לאומן, ולהבטיח את זכויותיהם של תושבי העיר המקומיים, ובכך להביא הכנסות נוספות לתקציב העיר.

בהמשך הדיווח נאמר, כי רשות המיסים בעיר עדיין עובדת לגבות את המיסים, והסכום הצפוי של ההכנסה משנה זאת יגיע לכ - $1,150,000 .

לסיכום, ממלא מקום ראש העיר מר דליי אלכסנדר אמר, כי העירייה כבר החלה את ההכנות לקליטתם של החסידים לראש השנה תשע"ו, והתוותה את הנושאים המרכזיים שיבטיחו את הביצוע הנכון של הפעילות.

את ההכנסות הללו הצליחו הרשויות לגבות גם מהתושבים הגויים המשכירים את דירותיהם לחסידי ברסלב לימי החגים, לאחר עזיבתם וחזרתם הביתה של חסידי ברסלב, עובדי המיסים עברו בית בית, בכדי לגבות את המיסים המגיעים להם על פי החוק.

הכנסה בסכום מרשים כזה לקופת העיר אומן, מלבד שהיא מסייעת לפיתוח העיר בכלל, היא עשויה לסייע מאוד בפיתוח ושיקום האזור הסמוך לציון רבינו. אולי הגיע זמן שעסקני ברסלב יפעלו לטובת הבאים לאומן, וישתמשו במידע הזה, ויחלו לנהל משא ומתן הוגן בשיקום ושיפוץ האיזור, הכבישים המשובשים והרחובות חשוכים. מלבד זאת, בימי החורף הקרים כאשר מצטבר קרח על הכביש, קשה מאוד להתנייד ברחוב פושקינה. במרכז העיר אומן, העירייה מפעילה משאיות המפזרות מלח, בכדי להמיס את הקרח המצטבר על הכביש, מסתבר שאת המשאיות הללו הם קונים מכספים שחסידי ברסלב מכניסים לקופת העירייה, מדוע א"כ שלא ידאגו לתחזק את האיזור של משלמי המיסים, קרי, רחוב פושקינה, אלא מאי? כנראה שאין מי שידרוש את זכויותיהם המגיעות להם. כדאי להתחיל לפעול בענין, לטובתם של המבקרים באומן.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר