הרבנים הורו בלית ברירה, לגבות מכל אחד ואחד הלן בקרית הלינה סך של 10$ באופן חד פעמי, לכיסוי חלק קטן מההוצאות, בכדי שלא תסגר חלילה לצמיתות קריית הלינה

מתחם האוהלים באומן צילום: דוד דנברג
מאת מערכת "אומן שלום | פורסם: כ"ה אלול תשע"ד שתף

קריית הלינה אומן, משרתת את הציבור מזה 9 שנים בהלנת אלפי חסידים שעולים לאומן בימי ר"ה. הקמת הקריה הייתה כורח חשוב ביותר לאור העלייה הלא ריאלית במחירים שגבו המקומיים עבור אירוח בדירותיהם.

ב-4 שנים הראשונות הייתה הקריה ממוקמת מרחק של 2 קילומטר מאיזור הציון, מה שהקשה מאוד על הלנים שהיו צריכים ללכת כל פעם הלוך וחזור בימי החג. לפני 5 שנים הוקמה הקריה על שטחים פרטיים שתרמו נדיבי לב ובראשם הר"ר ישראל זינגר הי"ו, ומאז ב"ה הקריה הולכת ומתמסדת, והולכת ומתרחבת לטובת כלל חסידי ברסלב, שכן עצם נוכחותה של הקריה מאזנת את המחירים בכל האיזור, ואכן מאז ועד היום לא נרשמה עליית מחירים משמעותית ועליית המחירים נבלמה בחסדי השם, מיליונים נחסכו לחסידי ברסלב הלנים בקריה ולכלל הציבור שנהנה ממחירים יציבים.

כל השנים היה הממשל מאשר סדרת אישורים הנצרכים להקמת האוהלים, בכדי שניתן יהיה לארח את האלפים, החל מאישורי מכבי אש עבור דרך משרדים שונים במחלקות העירייה. בשנה האחרונה מעת שהוחלף השלטון באוקראינה התפתח עידן חדש באוקראינה, עידן בו האזרחים מנהלים את סדר היום במדינה, לאור העובדה הזו החלו כל מיני ארגונים חברתיים מנצלים מצב רגיש ושברירי זה בכדי למנף את עצמם.

על הרקע הזה נצלו הארגוניים החברתיים את הימים הרעועים האלו, בו השלטון לא יציב וכוחות השיטור מתקשים לאכוף את החוק, בכדי לנגח את החסידים, האישורים שהיו נתונים בהבנה ובקלות בשנים עברו, לא נתנו השנה ע"י חברי העירייה מקרב המפלגות החברתיות ובמקביל החלו להישמע דרישות ואיומים לפירוק מיידי של האוהלים ימים ספורים בטרם יאכלסו אותם אלפי חסידים.

האיומים הפכו למעשים ותוך כדי התנהגות ברוטאלית ואלימה, החלו בפירוק כל הגדר שהייתה מסביב למתחם ללא בדיקה וללא אישור, בו בזמן שהתוואי של הגדר כמעט כולו עומד בשטח פרטי.

ביום חמישי האחרון הגיעו שוב אותם פורעי חוק לפרק פיזית את האוהלים, בטוענות משונות והעמדת פנים של דאגה לשלומם של החסידים.

נוכח העובדה הזו במצב בו היו מוצאים את עצמם אלפי החסידים ללא מיטה, הוחלט לאחר התייעצות עם הרבנים וכל הגורמים שהיו מעורבים במאמצי התיווך והניסיון להרגיע את המצב, להעניק מענק באופן חד פעמי לטובת התקציב העירוני כמחווה של רצון טוב, ובניסיון להחזיר את השלווה ואת מרקם היחסים התקין בין החסידים לשלטון המקומי, ובכדי להסיר את איום הפירוק של האוהלים שעמד להתבצע ע"י פורעי חוק מסוכנים שלא יפיקו את זממם.

הרבנים הורו בלית ברירה, לגבות מכל אחד ואחד הלן בקרית הלינה, סך של 10$ באופן חד פעמי, לכיסוי חלק קטן מההוצאות, בכדי שלא תסגר חלילה לצמיתות קריית הלינה.

ומכאן תצא  הקריאה, על כל אחד לקחת חלק, לא לפרוש מהציבור, וכל המוסיף מוסיפין לו מן השמים.


דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר