בעקבות פלישתה של רוסיה לאוקראינה התושבים הגויים באומן זועמים ומרססים בצבע אדום 2 בנקים רוסיים במרכז העיר אומן, בכיתוב שרוסס נכתב "רוצח", מנהל הבנק לא מבין איך מעשים כאלו עשויים להשפיע על המצב במזרח אוקראינה.

ריסוס הבנק במרכז העיר אומן.  
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: ז' אלול תשע"ד שתף

בעקבות פלישתה של רוסיה לאוקראינה, התושבים הגויים באומן זועמים ומרססים בצבע אדום 2 בנקים רוסיים במרכז העיר אומן, בכיתוב שרוסס נכתב "רוצח", מנהל הבנק לא מבין איך מעשים כאלו עשויים להשפיע על המצב במזרח אוקראינה.

רבים מהגולשים שלנו, נכנסים להיסטריה מיותרת ושואלים: מה יהיה? האם מסוכן לנסוע לאומן? הפחדים המיותרים באים, בעקבות החדשות המסעירות המתפרסמות בארץ, אודות האירועים שאירעו לאחרונה בגבול אוקראינה עם רוסיה. חשוב לציין כי התקשורת בארץ מפרסמת את האירועים הראשוניים אשר מתרחשים באוקראינה, ואינם מעדכנים על ההתקדמות במגעים למניעת המלחמה, לכן אנו כאן בכדי להרגיע אתכם, המצב בשליטה ואין כל סכנה לטוס לאוקראינה ובוודאי אין סכנה לטוס לאומן. כל האירועים הבטחוניים, מתרחשים במרחק של 900 ק"מ מאומן, אוקראינה אינה נכנסת למצב מלחמה, קבלו את הדיווחים האחרונים במאמצים להרגעת הרוחות בין הצדדים. 

חדשות היום מאוקראינה: שר החוץ הרוסי לברוב אומר כי התערבות צבאית בסכסוך באוקראינה לא תהיה. "התערבות צבאית לא תהיה ... אנחנו פועלים בכדי לקדם משא ומתן בדרכים דיפלומטיות" - אמר לברוב.

דווח בתקשורת באוקראינה כי נשיא אוקראינה פטרו פרושנקו אמר כי הוא מאמין שאוקראינה ורוסיה עדיין לא הגיעו לנקודת האל חזור. לדברי הנשיא האוקראיני: "אנחנו מנסים לעשות כל מאמץ כדי להיכנס למשא ומתן מדיני" – אמר הנשיא פרושנקו.

עוד ציין הנשיא במסיבת העיתונאים כי הנושא המרכזי של הדיון צריך להיות בהסדר מדיני באמצעות יישום של תכנית השלום: "בשבוע הבא אנחנו נפרסם טיוטה של תכנית השלום" - הוא אמר.

ורבי נחמן אמר: "אָמַר, הָראשׁ הַשָּׁנָה שֶׁלִּי עוֹלֶה עַל הַכּל. וְהָיָה פֶּלֶא אֶצְלִי מֵאַחַר שֶׁהַמְּקרָבִים שֶׁלִּי מַאֲמִינִים לִי וְלָמָּה לא יִזָּהֲרוּ כָּל הָאֲנָשִׁים הַמְקרָבִים אֵלַי שֶׁיִּהְיוּ כֻּלָּם עַל ראשׁ הַשָּׁנָה אִישׁ לא יֵעָדֵר. כִּי כָּל עִנְיָן שֶׁלִּי הוּא רַק ראשׁ הַשָּׁנָה. וְהִזְהִיר לַעֲשׂוֹת כְּרוּז שֶׁכָּל מִי שֶׁסָּר אֶל מִשְׁמַעְתּוֹ וּמְקרָב אֵלָיו יִהְיֶה עַל ראשׁ הַשָּׁנָה אֶצְלוֹ לא יֶחְסַר אִישׁ. וּמִי שֶׁזּוֹכֶה לִהְיוֹת עַל ראשׁ הַשָּׁנָה רָאוּי לוֹ לִשְׂמחַ מְאד מְאד. "אִכְלוּ מַעֲדַנִּים וּשְׁתוּ מַמְתַקִּים כִּי חֶדְוַת ה' הִיא מָעֻזְּכֶם" וְזֶה נֶאֱמַר עַל ראשׁ הַשָּׁנָה.(חיי מוהר"ן תג')

רבי נתן מברסלב אמר: "אפילו אם הדרך לאומן הייתה מלאה בסכינים וחרבות, הייתי זוחל ועובר בה כדי להיות על קברו של הרבי".

 

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר