הארגון שיקדם את פני העולים לאומאן: 'נקדימון' - יספק את שירותי העזרה לציבור בצורה מסודרת בכל השנה

'נקדימון' צילום: יח"צ
מאת מערכת "אומן שלום". | פורסם: ג' אלול תשע"ד שתף

 

כששני עסקנים פעילים העוסקים בצרכי ציבור רבות בשנים משלבים ידיים - הציבור מרוויח. ארגון חדש שמטרתו להקל ולסייע בידיו. בימים אלו מגיעה מאומאן הבשורה המשמחת המספרת על הקמתו של ארגון גג בשם 'נקדימון' שיתן בעז״ה מענה לכלל הצרכים והבעיות הפוקדות את התייר היהודי באוקראינה בכלל ובאומאן בפרט, בין אם אלו החסידים הבאים לפקוד את ציון רביה״ק ועוד קברות צדיקים ברחבי אוקראינה - במשך כל השנה ובעיקר בימי ראש השנה, ועד תיירים או אנשי עסקים השוהים לצרכיהם במדינה. לשם כך התאחדו העסקנים הנודעים הפועלים בס״ד במשך שנים רבות ללא ליאות למען הציבור הרחב במשך השנה באומאן וברחבי אוקראינה. העסקנים ששמם הולך לפניהם וכבר נודעו במקרים רבים שנזקקו המבקרים לעזרה הר"ר הלל כהן הי"ו מקייב יו"ר הצלה אוקראינה, והר"ר שמעון בוסקילה הי"ו איש 'מרכז ברסלב העולמי' באומאן ובעל קשרים ענפים במועצה המקומית ובממשל האוקראיני.

יחד עם הנסיון רב השנים שצברו והפקת הלקחים מטיפול במגוון רחב מאוד של תחומים שהמכנה המשותף ביניהם הוא הסיוע והעזרה לפרט והכלל. בנשיאותם ועידודם של הרבנים הר׳ שמעון טייכנר שליט״א מחשובי אנ"ש, והרב שלמה וילהלם שליט״א שליח חב״ד ורבה הראשי של זיטומיר ומערב אוקראינה ובסיועו הנדיב של מר אנטולי שיינגייט מנהל הקהילה היהודית בקייב.

לאחר תיאום עם כל הגורמים הרלוונטיים והממשלתיים, מוקדי ״נקדימון״ יוצבו בראש השנה הבעל״ט בשלושה נקודות מרכזיות באיזור הציון. 1. רח' בילינסקי 6 (נקודת ההורדה וההעלאה של הנוסעים באוטובוסים). 2. רח׳ פושקינה 23 (ליד קרית ברסלב). 3. רח׳ פושקינה 10 (ליד חניון המיניבוסים של אומן אקספרס). מלבד קו טלפוני מאוייש 24 שעות ביממה לכל בעיה או צורך שישמש ״מוקד מרכזי לפניות הציבור״ ויטפל בבעיות ובצרכים של הפונים אליו, או יפנה אותם לגורמים הרלוונטיים או המוסמכים.

בין השאר, ״נקדימון״ ירכז את הטיפול גם בתחומים אלו; מחלקת אבידות ומציאות/שמירת חפצים, נציגות הקונסוליה הישראלית לטיפול בעניינים קונסולריים או כאלו הדורשים את עזרת משרד החוץ הישראלי, פיקוח על כוחות השיטור והאבטחה, הצלה ורפואה, מודיעין, מערכת כריזה, דלפקים עבור סוכני הנסיעות ושירותים ציבוריים.

מצו"ב המודעה.


דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר