בטיסה שנחתה בערב שבת בקייב היו חסידי ברסלב רבים שלא קיבלו את מזוודותיהם ונשארו ללא מצרכים בסיסים לשבת, אחד החסידים שנתקע עם משפחתו פנה למערכת האתר "אומן שלום" וביקש סיוע, פנינו לק"ק אומאן אשר הפתיעו ודאגו לכל מחסורה של המשפחה

שדה התעופה בקייב צילום: בוריספול
מאת א. ירט | פורסם: כ"ז אב תשע"ד שתף

מערכת "אומן שלום" קיבלה בערב שבת פניה דחופה, מאת האברך הרב י.ח חסיד ברסלב תושב העיר בית שמש, אשר נתקע באוקראינה  יחד עם משפחתו ללא מוצרים  בסיסים, וביקש את עזרתינו בכדי שיוכל לשבות את השבת באומן.

הרב י.ח נסע בבוקרו של יום שישי לאוקראינה, לשבות  את השבת הקרובה בציון רבינו באומן, יחד עם רעייתו ובנו בן ה - 9 חודשים. לאחר הנחיתה בשדה התעופה בקייב,  התבשר הרב י.ח שמזוודותיו , יחד עם מזוודותיהם של רוב נוסעי המטוס, נשארו בארץ ישראל ולא הוטסו בטיסה זו. מזוודות אלו הכילו את כל המוצרים הנצרכים לו ולמשפחתו לשבת. בעקבות כך פנה אל מערכת "אומן שלום" וביקש את עזרתינו. אנחנו קיבלנו על עצמנו  לעזור מיידית בעניין,  ופנינו אל תושבי קהילת אומן, שיעזרו ויסייעו לו. לאחר כמה שעות, נעננו שאירגנו לו את כל השבת באופן מושלם ועל הצד הטוב ביותר.

יישר כח לאברך החשוב והצנוע החפץ בעילום שמו, שנטל על עצמו, מיד ללא היסוס, את הספקת כל מוצרי השבת במלואם, כולל אוכל בשפע, כלים, מצעים, טיטולים, וביגוד לתינוק ולאמו, בכדי שהאורחים יהנו מאווירת שבת מרוממת, במלוא העוצמה.

האברך הרב י.ח ביקש לפנות לכל העוסקים במלאכה ולהודות מעל במה זו, והוסיף: "שבת מיוחדת כזו לא הרגשנו מעודנו, התחושה שהמארחים נתנו לנו, הדאגה, המסירות ונדיבות הלב, להם זכינו השבת - אין לתאר! , יברך ה' את מארחנו הטובים, ויפתח להם אוצרו הטוב להחזיר להם בכפל כפלים, ובזכות מצות הכנסת האורחים הזו שלא יחסר להם מאומה מעתה ועד עולם, אמן".

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר