בשנים האחרונות, החלו אף מספר משפחות מאנשי שלומנו להתגורר בסמיכות לציון רבינו הקדוש באומן. אחד הנושאים הבוערים בסדר יומם של משפחות אלו הוא חינוך ילדיהם, כמובן. ברוך ה’, זה למעלה משנה שהאברך ר’ נתן צמח הי”ו לקח על עצמו את המשימה הכבירה והחשובה לדאוג לילדים אלו, ועמו נושא בנטל האברך ר’ יהונתן כהן הי”ו

  התמונות באדיבות: נתן צמח
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"א סיון תשע"ד שתף

פעילות משגשגת ויום כיף לילדי "חיידר אומן" בקהילת אומן היושבת בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל.  


עם ביטול הויזות ושאר ההקלות בדרכי ההגעה לאומן בשנים האחרונות, החלו אף מספר משפחות מאנשי שלומנו להתגורר בסמיכות לציון רבינו הקדוש באומן. אחד הנושאים הבוערים בסדר יומם של משפחות אלו הוא חינוך ילדיהם, כמובן. ברוך ה’, זה למעלה משנה שהאברך ר’ נתן צמח הי”ו לקח על עצמו את המשימה הכבירה והחשובה לדאוג לילדים אלו, ועמו נושא בנטל האברך ר’ יהונתן כהן הי”ו.

בשיחה עימו הוא מספר כך: “בשנים האחרונות הגיעו לאומן הרבה משפחות כדי להשתקע במקום, ונוצר צורך חיוני מאד בתלמוד תורה לילדיהם, כי הרי הדבר הראשון במעלה וחשיבות לכל משפחה בישראל הוא חינוך הילדים בדרך ישראל סבא, ובלעדי זה אין קיום והמשכיות לשוםקהילה בעולם”. הוא ממשיך לספר שהדבר החל בגן לילדים קטנים בצורה מאד לא מסודרת, כשהגן נפתח ונסגר מספר פעמים מסיבות שונות, ולא היה ניתן להמשיך בצורה כזאת.
 

“כשהגעתי לאומן בשנה שעברה, לקראת חג הפסח, אמרו לי שיש גן, אבל כשבדקתי את העניין לעומק ראיתי שזה מעורב בכל הגילאים, והבנים והבנות לומדים ביחד, ואז הגעתי להחלטה שחייבים לפתוח תלמוד תורה חדש בדרך ישראל סבא.
 

“בהתחלה לא הצלחנו למצוא מלמד מתאים שמוכן לקחת על עצמו את עול החינוך, לכן אני בעצמי שימשתי כמלמד, למרות שלא היה לי ניסיון מיוחד בתחום, וביני לבין עצמי קיוויתי שיגיע מלמד אחר בעל ניסיון שמיד כשיבוא אעביר אליו את התפקיד... לאחר מכן התארגנו כמה הורים, ובסיעתא דשמיא קיבלנו מקום זמני בקלויז, כשחלק מן ההוצאות משלמים ההורים, ועל שאר ההוצאות נעזרנו בנדיבי לב אשר בעם. את החומר הלימודי קיבלנו מתלמודי תורה בארץ.


 “ישנן כמה משפחות שהגיעו להתגורר במקום רק מהסיבה הזו, שיש במקום תלמוד תורה שיוכל לתת מענה לילדיהם. מפאת העניין הידוע אצל אנשי שלומנו שנהגו לבוא לאומן לתקופה קצרה בלבד של עד שבועיים ימים, חשוב לציין שרוב המשפחות מתגוררות במקום עקב אילוצים שונים, וממילא חייבים לפתח ולהתאים את המקום במשך כל ימי השנה לחיי קהילה מלאים.

“בחורף האחרון נכנס לניהול התלמוד תורה הר”ר יהונתן כהן הי”ו, ואז נפתח בסיעתא דשמיא גם גן לבנות, כשהכל מנוהל על ידי מתמחים בתחום, עם ניסיון עשיר בעריכת חומר לימודי. “בסיעתא דשמיא, בסיוע כמה מחברי הקהילה הע”י, שדיברו עם הרב רחמים צפדיה הי”ו על העניין, והוא החליט שהוא תורם סכום נכבד לתלמוד תורה, כדי שנוכל להשכיר דירה ולקנות חומר וציוד, וכך החיידר המשיך ושגשג במשך כל השנה, וממשיך לפרוח, כשהיום הגענו ברוך ה’ לכ־ 15 ילדים כן ירבו בגילאים בין שלש לחמש.
 

“ברוך ה’ יש פירות, ההורים נהנים, הילדים גדלים בדרך של רבינו הקדוש, לומדים כל הזמן על גדולי אנ”ש עובדי ה’ הידועים וכו’. לפעמים אנחנו זוכים לביקורים של רבני ברסלב, שמגיעים ונהנים לראות את הילדים הצדיקים...

“לשנה הבאה כבר יש תוכנית לפתוח עוד כיתה, מאחר שישנם עוד ילדים קטנים שיצטרכו להיכנס לתלמוד תורה, וכמובן שנצטרך להשכיר מקום יותר גדול. חשוב להדגיש שנכון להיום אנחנו מחזיקים את החיידר ממש במסירות נפש, כשבקושי אנחנו מצליחים לגמור את החודש, ומאחר שאיננו נתמכים על ידי שום גוף או עמותה, אלא רק על ידי ההורים, שברובם הנם מעוטי יכולת, לכן אנחנו מקוים שבעזרת ה’ יתברך נזכה להמשיך הלאה ביתר שאת וביתר עז בזכות רבינו הקדוש”

פורסם ב "נחלי נצח".

 

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר