חסידי ברסלב מזועזעים • היום (שני) ניתנה הוראה מגבוה להסיר מיידית מארון הספרים שבהיכל בית הכנסת של חסידות קרלין בקייב את כל ספרי ברסלב - האם האדמו"ר מקרלין שליט"א נתן את ההוראה למהלך המקומם? • כל הפרטים בכתבה שלפניכם

ארון הספרים בקייב גדוש בספרי ברסלב צילום: באדיבות במצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ' חשון תשע"ז שתף
הגדל כתב:

חסידי ברסלב מזועזעים: היום (שני) ניתנה הוראה מגבוה להסיר מיידית מארון הספרים שבהיכל בית הכנסת של חסידות קרלין בקייב את כל ספרי ברסלב.

בית הכנסת המרכזי ברחוב פדול בקייב אוקראינה מנוהל 27 שנים על ידי חסידות קרלין בנשיאות כ"ק האדמו"ר שליט"א. בשנים האחרונות התגבשה קבוצה של חסידי ברסלב שהגיעו להתגורר בקייב, חלקם אף היו פעילים בניהול חיי הקהילה, אותם חסידי ברסלב מילאו את ארון הספרים בהיכל בית הכנסת בספרי ברסלב שיהיו זמינים לשימושם האישי בלימוד הספרים הק'.

הספרים הק' שאוחסנו בארון הספרים, הונחו בגלוי לכל מאן דבעי, דבר שהביא להתקרבותם לחסידות ברסלב של כמה מחברי הקהילה אשר השתייכו בעברם לחסידויות שונות, בשנתיים האחרונות אף התקיימו שיעורים קבועים בספרי רבינו הק', דבר שהכעיס את הגבאים שהחלו לפעול להעלים את הספרים מהמדפים.

ב'אומן שלום' התקבל מידע מאחד התושבים כי היום התקבל מסמך רשמי בו מורה כ"ק האדמו"ר מקרלין שליט"א להסיר את כל הספרים של ברסלב מהמדפים ולהכניסם לארון סגור על מנעול. מבירור 'אומן שלום' עולה כי חברי הקהילה מודעים למכתב שהתקבל ע"י האדמו"ר מקרלין והם מזועזעים עד עמקי נשמתם מהמהלך שככל הנראה יצא לפועל מחר.

אחד העסקנים המקומיים בקייב המשתייך לחסידות ברסלב סיפר ל'אומן שלום' כי דבר זה פגע בו אישית ומבחינתו המהלך לא יעבור בשתיקה. "אני מנהל עסקים בקייב וכשאני מגיע להתפלל בבית הכנסת הדבר היחיד שמחזק אותי זה הספרים של רבינו הק', אנו זקוקים לספרים הללו כאויר לנשימה, היו לא יהיה הספרים חייבים להישאר במקומם הקבוע".

העסקן מוסיף ואומר: "התחלתי להפעיל את הקשרים העומדים לרשותי, שלחתי שליח לאדמו"ר מקרלין בכדי למנוע את המהלך, אני מקווה שזה אכן יפעל, במקביל, שוחחתי עם כמה מרבני ברסלב שאמרו כי אם המהלך יצא לפועל, הם ידאגו לפרסם מכתב המלווה בחתימות כל הרבנים שיופץ בכל מקום אפשרי ברחובות העיר".

חשוב לציין! כי מלבד תושבי הקהילה, בקרב התיירים ובעלי העסקים המבקרים בקייב התפרסם כי בבית הכנסת פדול ניתן להשיג בכל עת, את כל ספרי ברסלב העומדים בארון הספרים, הספרים הק' נמצאים בשימוש תמידי לטובת המבקרים.

בית הכנסת כורל (פדול) הגדול נבנה בשנת 1895 במימון התעשיין ולדימיר גינזבורג בנו של הוראצי גינצבורג וחתנו של אליעזר ברודסקי. בית הכנסת הוקם עבור תושבי העיר קייב עוד לפני המלחמה. בשנת 1929 הפך מבנה בית הכנסת לבית מלאכה, אך עם סיום מלחמת העולם השנייה בשנת 1945 חזר לשימושו הראשוני. לאורך תקופה ארוכה היה זה בית הכנסת הפעיל היחיד בקייב. בשנת 1990 מינה האדמו"ר מקרלין שליט"א את הרב יעקב דב בלייך שליט"א לרב המקומי ומנהל בית הכנסת והקהילה.

ארון הספרים בקייב שעליו מרחף איום ההסרה המיידית של כל ספרי ברסלב - צולם היום!

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר