נס במז'יבוז' • יו"ר אגודת 'אהלי צדיקים' הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א הותקף במספריים סמוך לציון הבעש"ט במעז'יבוז' על ידי גוי מעורער בנפשו - המתפללים השתלטו על הגוי עד להגעת כוחות המשטרה - האירוע הסתיים ללא נפגעים

קבר הבעל שם טוב במעז'יבוז' צילום: 'אהלי צדיקים'
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"א אייר תשע"ו שתף
הגדל כתב:

האירוע התרחש בליל שבת (פר' בחוקותי) בשעה 22:00 גוי מקומי ביקש לשוחח עם הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א ונכנס לחדרו בבניין ההכנסת אורחים, הרב גבאי סיפר ל'אומן שלום' את השתלשלות האירוע "לאחר סעודת השבת נכנסתי לחדר שלי, השומר דפק בחדרי ואמר כי אדם מבקש לשוחח איתי, ביקשתי מהשומר שייתן לו להיכנס, הגוי נכנס התיישב ושאל האם אוכל לסדר לו עבודה, היות ואצלינו שבת ביקשתי ממנו שיבוא מיד לאחר השבת ונראה מה נוכל לעשות עבורו".

הגוי ככל הנראה לא היה מרוצה מתשובתו של הרב ישראל מאיר גבאי והחל לצעוק, להשתולל ולקלל כשהוא מוציא מכיסו מספריים חדות, והחל לגזוז את זקנו ולדקור אותו, הרב גבאי מספר: "נסיתי להרגיע אותו, הצלחתי להפילו לריצפה, הגוי לא נרתע והמשיך להתקיף, ברחתי מהחדר והזעקתי את המתפללים שהגיעו במהירות - העסקן ר' נחמן שטיינברג שהיה באותה העת במתחם ההכנסת אורחים הגיע ראשון לסייע והצליח להשתלט על התוקף ולקושרו עד להגעת המשטרה שעצרה אותו".

הרב גבאי מסיים ואומר: "זה היה נס! הוא היה יכול לרצוח אותי – רבים נכנסים לחדרי בכדי לדבר איתי, אבל הפעם כמעט קרה אסון. מדובר בדוקר מעורער בנפשו, בעזרת ה' נתגבר את השמירה".

אגודת 'אהלי צדיקים' מוסרת בתגובה ל'אומן שלום' כי: "אזרח מעורער בנפשו תקף קלות בליל שבת את הרב ישראל מאיר גבאי במרכז מזיבוז'. כח שמירה מקומי ניטרל את התוקף עד למעצרו ע"י המשטרה המקומית. מתחם קרית הבעש"ט מאובטח ומוגן בכל ימות השנה".

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר