ישיבת ימפולי (מחוז חמלניצקי) באוקראינה • בתחילת החורף נפתחה בימפולי שבאוקראינה, ישיבה לבחורי חמד המתגוררים בארץ ישראל ובארה"ב. פתיחת הישיבה באוקראינה נועדה בראש ובראשונה להביא פתרון הולם להצלת 'בני הנוער' שאינם מוצאים את מקומם במסגרת הישיבות בארץ ישראל

הבחורים בריקוד לאחר התפילה  צילום: יח"צ
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ה' אדר ב' תשע"ו שתף

בתחילת החורף נפתחה בימפולי שבאוקראינה, ישיבה לבחורי חמד המתגוררים בארץ ישראל ובארה"ב. פתיחת הישיבה באוקראינה נועדה בראש ובראשונה להביא פתרון הולם להצלת 'בני הנוער' שאינם מוצאים את מקומם במסגרת הישיבות בארץ ישראל.

את הרעיון להקמת הישיבה הרחק ממקומם הטבעי של הבחורים, יזם איש החינוך הוותיק הרב מרדכי הורביץ שליט"א שחיפש פתרון מעשי להצלת בני הנוער הנושר ממסגרת הישיבות בארץ ישראל. ר' מרדכי פנה לעסקן חסיד ברסלב מקייב, הרב הלל כהן שהקדיש עבור מטרה נעלה זו את מבנה הישיבה והמקווה בימפולי (מחוז חמלניצקי), הנמצא סמוך ונראה לציונו של רבי מיכל מזלאטשוב זצ"ל - עליו רבינו הפליג בקדושתו הנוראה (שיחות הר"ן).

את המבנה שהוקדש למטרת הישיבה הקימו האחים הנגידים ר' משה ור' יואל לנדאו מניו יורק שהנם נכדי המגיד מזלאטשוב זצ"ל.

הבחורים הלומדים בישיבה משתתפים בפעילות מגוונת עם שיעורי תורה והתחזקות ומקבלים יחס מיוחד ללא לחצים הקיימים במסגרות הישיבות הרגילות. הרב הלל כהן שלקח על עצמו את ניהול הישיבה אומר ל'אומן שלום' כי: "בישיבה מתקיימים שיעורי תורה ע"י המגיד שיעור ר' יום טוב ארליך, צוות הישיבה עומד על כך שלא יהיה לחץ על הבחורים הלומדים בישיבה, הבחורים יוצאים ביארצייטים השונים לקברי צדיקים באוקראינה, ובכל כמה שבתות הבחורים מתארחים בקהילות היהודיות הפזורות ברחבי אוקראינה במטרה לחזק ולהתחזק".

ר' הלל מתרגש ואומר כי: "גולת הכותרת היא ללא ספק התפילה שמתקיימת מדי יום על ציונו של רבי מיכל מזלאטשוב זצ"ל. הבחורים מתפללים ואומרים פרקי תהילים על כלל ישראל בליווי הניגון הידוע הנקרא התעוררות רחמים רבים של רבי מיכל מזלאטשוב זצ"ל שהתפרסם כמלחין גדול (על הניגון הזה נאמר ע"י צדיקים גדולים שהוא מעורר רחמים גדולים ועצומים)".

"השבוע יתקיים בניו יורק ערב התרמה עבור ההחזקה השוטפת של הישיבה החדשה..." מסיים הרב הלל את השיחה כשהוא עומד על כבש המטוס בדרכו לארה"ב.

ציונו של רבי מיכל מזלאטשוב זצ"ל

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר