נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו הגיע לביקור רשמי בישראל הנשיא ביקר במוזיאון 'יד ושם' ונפגש עם רבנים ועסקנים בכירים, ראש ממשלת ישראל נאם במשכן הכנסת לכבודו של הנשיא שביקר במליאה והתייחס לרבי נחמן מברסלב הקבור באומן שבאוקראינה

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו - משמאל צילום: fom
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"א טבת תשע"ו שתף

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו הגיע לביקור רשמי בישראל הנשיא ביקר במוזיאון 'יד ושם' ונפגש עם רבנים ועסקנים בכירים, ראש ממשלת ישראל נאם במשכן הכנסת לכבודו של הנשיא והתייחס לרבי נחמן מברסלב הקבור באומן שבאוקראינה

ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו נאם לכבודו של הנשיא והתייחס לרבי נחמן מברסלב הקבור באומן שבאוקראינה ואמר: "עשרות אלפי ישראלים נוסעים מדי שנה לאוקראינה, בין אם מדובר על ביקור קרובים, מסעות שורשים או רצון לפקוד את קברו של רבי נחמן באומן ואתרים יהודים אחרים. אוקראינה היא ערש החסידות, ממנה התפשטה לכל רחבי מזרח אירופה".

"ביקורך מבטיח את השותפות הקרובה שצומחת בינינו. רבי נחמן מברסלב נהג לומר: 'כל העולם כולו גשר צר מאוד' - אבל אנחנו בונים בין ישראל ואוקראינה גשרים רבים ורחבים, גשרים של אחווה, גשרים של ידידות, גשרים של תקווה".

יו"ר האופזיציה פתח בהתייחסות לרבי נחמן מברסלב ואמר: "'כל העולם כולו גשר צר מאד' אמר רבי נחמן, אותו רבי נחמן שקבור באומן שבאוקראינה שאת ציון קברו פוקדים עשרות אלפי יהודים מאמינים מישראל ומן העולם ומבקשים חסד רחמים וחיזוק"

בביקורו ב'יד ושם' הכריז נשיא אוקראינה על אירוע לאומי ביום השנה ה-75 לרצח באבי יאר בקייב, הנשיא פורושנקו הזמין את נתניהו להשתתף בציון האירוע שמתקיים מדי שנה בבאבי יאר שבקייב "אני מעוניין בהשתתפות ישראלית בדרג הגבוה ביותר" עוד סוכם על הרחבת הסחר בין המדינות, אל מעבר להיקף הנוכחי העומד על כמיליארד דולרים בשנה, בכלי התקשורת באוקראינה דווח היום שישראל ואוקראינה יחתמו על הסכם סחר חופשי בן המדינות, שיתחיל בשנת 2016.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר