מסע יחודי לאוקראינה עם חברת 'אירו פנים' • ביום ראשון פר' תולדות יצאה קבוצה של כ - 30 איש למסע ייחודי לאוקראינה עם חברת 'אירופנים' בהדרכתו של הרב חיים כ"ץ כשהקונספט של המסע היה אודות "הרב והתלמיד" המסלול כלל נסיעה לר' מרדכי מטשרנוביל ותלמידו ר' ישראל מוולדניק, ר' לוי יצחק מברדיטשוב ותלמידו ר' אהרן מטשרנוביל, הבעש"ט ותלמידיו הקבורים עימו, רבי נחמן מברסלב ותלמידו ר' נתן.

הרב חיים כץ במסע לאוקראינה צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ג' כסלו תשע"ו שתף

ביום ראשון פר' תולדות יצאה קבוצה של כ - 30 איש למסע ייחודי לאוקראינה עם חברת 'אירופנים' בהדרכתו המיוחדת של המשפיע הרב חיים כ"ץ מירושלים שהינו מדריך לנסיעות באירופה מזה 16 שנה.

"חשוב לי מאוד, בכל הדרכה" אומר הרב כ"ץ ל'אומן שלום' "שכל הנוסעים יחוו מקסימום התלהבות, ויקבלו ידע מקיף על כל צדיק וצדיק שהם נוסעים אליו, הן על תורתו והן על ייחודיותו, כמו שידוע מצדיקים שלכל צדיק יש נקודה שהוא מיוחד בה, ואת מה שעשה כל ימיו את זה הוא ממשיך להשפיע לבאים אחריו".

עוד נקודה מעניינת שמוסר לנו הרב כ"ץ "חשוב לי מאוד לחבר בין כל הנוסעים כבר ביום הראשון לנסיעה, כך הנסיעה היא זורמת וכולם מרגישים שייכים ומחוברים, הדבר נעשה באמצעות ניגוני הצדיקים המושרים יחד, ריקודי שמחה לאחר כל השתטחות, שיעורים בתורת הצדיק והתוועדיות רבות".

חברת 'אירו פנים' דאגה שהנסיעה תהיה חלקה, ואכן האוכל היה ברמה גבוהה והנסיעות באוטובוס היו ברמה גבוהה ביותר. ר' מאיר ליבוביץ' אחד הנוסעים סיפר "כל פעם שחברים סיפרו לי שהם היו באוקראינה הם דיברו על התנאים הקשים, וחששתי מכל. להפתעתי 'אירו פנים' דאגה לנו מאוד. נהנתי במיוחד בכפר הנופש בז'יטומיר אווירה פסטורלית במיוחד, עם מסעדה כפרית ואוכל משובח במיוחד".

עוד נוסע ר' שמשון ליברמנטש סיפר כי הצטרף עם בני משפחתו לנסיעה עקב רצונם לבקר בקברו של ר' מרדכי מטשרונביל בכפר אננוטיקה, "הופתענו לראות" הוא מוסיף, "כי במקום קיים כפר יהודי גדול (כפר לפליטים יהודיים שבנה הרב אסמן מקייב) ממש צמוד לקברו של הצדיק".

הפתעה מיוחדת היתה פגישה בקייב עם הרב הלל כהן יו"ר הצלה אוקראינה ומרבני המקום, שקיבל את פני הבאים, הדריכם, וסיפר על החיים באוקראינה היום, ועל פעילות הקירוב הענפה.

הרב חיים כ"ץ הנחה את המסע ביד רמה , כשהקונספט של המסע היה אודות "הרב והתלמיד" המסלול היה כך. ר' מרדכי מטשרונביל ותלמידו ר' ישראל מוילדניק" ר' לוי יצחק מברדיטשב ותלמידו ר' אהרן מטשרונביל. הבעש"ט ותלמידיו הקבורים עימו. רבי נחמן מברסלב ותלמידו ר' נתן. בכל מקום שעצרו למדו התפללו והבינו.

ר' שמעון קוסטנטינר מנכ"ל 'אירופנים' מוסיף כי "בחרנו את מיטב שירותי ההסעדה ומיטב מקומות הלינה באוקראינה. לצד אוטובוס מפואר שיתן את הנוחות המקסימלית בדרכי אוקראינה. כמו כן בנינו את המסלול כך שלא יצטרכו לנסע בכל יום נסיעות ארוכות מידי, ויוכלו לשים דגש על כל מקום ומקום. גם בחרנו את הרב כץ, שהינו היסטוריון חסידי מובהק, כמו גם מדריך מנוסה, סוחף ומחמם את הלבבות. בעזרת ה' במשך החורף יצאו קבוצות נוספות למשפחות ולנשים לאוקראינה ולייעדים אירופיים נוספים, באיכות וברמה וכמובן במחירים המיוחדים של 'אירו פנים' ".

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר