אנטישמיים הציתו את רכב ההצלה של 'הצלה אוקראינה' המשרת נאמנה את אלפי היהודים המבקרים באוקראינה, המשטרה המקומית מוסרת כי מתוך הממצאים שנלקחו מהזירה ניתן להסיק שהחבלה היתה על רקע אנטישמי

הרכב השרוף צילום: 'הצלה אוקראינה'
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"ב תמוז תשע"ה שתף

אמבולנס של 'הצלה אוקראינה' הוצת אמש (ראשון) בידי אוקראינים אנטישמיים בקייב שככל הנראה לא ראו בעין יפה את הפעילות היהודית באוקראינה. לרכב ההצלה ולציוד היקר שהיה בתוכו נגרם נזק רב.

האמבולנס של אירגון 'הצלה אוקראינה' שימש בשנים האחרונות את הארגון במתן טיפול רפואי למאות מקרים של פינוי חולים יהודים מרחבי אוקראינה, אמבולנס זה עמד בכוננות ליד כינוסים גדולים ביארצייטים באוקראינה והעניק מענה רפואי לשירות המתפללים בקברי צדיקים באוקראינה, אומן - רבי נחמן מברסלב זיע"א - ברדיטשוב - רבי לוי יצחק מברדיטשוב, בוולודניק - בעל השארית ישראל, האדיטש - בעל התניא, ועוד... לאחרונה ליווה הצוות הרפואי של 'הצלה אוקראינה' את מסעם של חסידי ויז'ניץ ובאיאן בראשות האדמורי"ם שליט"א.

יו"ר 'הצלה אוקראינה' הרב הלל כהן עוסק בימים אלו בהכנות הלוגיסטיות לקראת הנסיעה הגדולה לאומן ראש השנה במתן שירות בליווי צוות רפואי לעשרות אלפי חסידי ברסלב הבאים לאומן בראש השנה, הרב כהן נותר בפני שוקת שבורה למראה האמבולנס המפויח כחודשיים לפני הגעת ההמונים לאומן, למרות זאת, מבטיח הרב כהן לעשות הכל כדי לתת את הסיוע הנדרש למאות האלפים הפוקדים את אוקראינה.

המשטרה המקומית בקייב הבטיחה כי תשים יד על הפורעים האנטישמיים, לטענתם, זהותם של הפורעים ידועה למשטרה וזו לא הפעם הראשונה שהם מתנכלים לסמלים יהודיים. חבר הנאמנים של 'הצלה אוקראינה' כבר התכנס והעביר פניה לשלטונות באמצעות מר יוסף זיסלס יו"ר הוועד ליהודי אוקראינה ומנכ"ל הקונגרס היהודי האירו-אסייתי בכדי למצות הדין עם הפורעים. כעת שוקלים את הצעדים הבאים ומבטיחים שהמגמה היא לרכוש 2 אמבולנסים חדישים ומשוכללים.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר