השבוע ביום ראשון (26 באוקטובר) התקיימו בחירות לפרלמנט האוקראיני • האוליגרך היהודי ואדים רבינוביץ נבחר לראשונה כחבר פרלמנט ועוד 30 יהודים נכנסו כחברים במפלגות הפרלמנט האוקראיני

הרב אסמן עם ואדים רבינוביץ צילום מסך: אילוסטרציה
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ד' חשון תשע"ה שתף

השבוע ביום ראשון (26 אוקטובר) התקיימו בחירות לפרלמנט האוקראיני.

האוליגרך היהודי ואדים רבינוביץ נבחר לראשונה כחבר פרלמנט, מלבד זאת, עוד 30 יהודים יכנסו כחברים במפלגות הפרלמנט האוקראיני. מפלגתו של נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו ומפלגתו של ראש ממשלת אוקראינה, ביחד עם המפלגות המזוהות, יכניסו לפרלמנט באוקראינה כ ־ 300 מושבים שזהו 60% מהנבחרים במושב הפרלמנט. הניצחון יאפשר למנצחים לשנות את החוקה כרצונם, וייתן להם את הכוח ואת האפשרות שלא ליצור הסכמים קואליציוניים עם מפלגות בשלטון, שיאלצו אותם לוותר על עקרונות שהבטיחו לבוחרים.

רבה הראשי של קייב הרב יעקב דב בלייך אומר: "הבשורה הטובה היא, כי מפלגות הימין הקיצוני לא עברו את אחוז החסימה ולא יהיו בפרלמנט, וזו תוצאה די מפתיעה, מבורכת ומעניינת. תוצאות הבחירות מקרבות עוד יותר את אוקראינה למערב".

עוד אומר הרב בלייך: "זהו ללא ספק דבר טוב ומבורך לאוקראינה. המגמה של התקרבות אוקראינה לאיחוד האירופי הוא דבר טוב ומבורך גם ליהודי המדינה, היא תפתח בפניהם אפשרויות רבות ותאחד אותם עם הקהילות היהודיות ברחבי אירופה".

הפתעה גדולה נרשמה כאשר האוליגרך היהודי ואדים רבינוביץ נבחר לראשונה כחבר בפרלמנט האוקראיני, מלבד זאת נבחרו קרוב ל - 30 יהודים כחברי פרלמנט בכל המפלגות.

איש העסקים ואדים רבינוביץ, שחזר בתשובה בשנים האחרונות, פועל ללא לאות למען היהודים באוקראינה, וכבר מביט לעתיד ולמקום משמעותי בפוליטיקה של אוקראינה.

ואדים רבינוביץ, אם שאלתם, הוא מותג בקרב יהודי אוקראינה. השתדלן הלאומי, ששערי השלטון פתוחים בפניו כפתחו של אולם. יד ביד הוא פועל ללא לאות למען יהדות אוקראינה, ומאז שהחליט לחזור בתשובה, הפך לפטרונה הפוליטי של יהדות אוקראינה.

ואדים רבינוביץ מסייע רבות למען חסידי ברסלב, בעבר, ציון רבינו באומן היה נתון בסכנה גדולה, כאשר את השליטה על הציון לקח לעצמו אוקראיני בפרלמנט בקייב, בעקבות חובות כספיים גדולים שהצטברו ע"י עסקנים שלא עמדו בתשלומים. ואדים רבינוביץ השקיע מהונו הפרטי ופדה את הציון בסכום של 200,000$ והחזיר את בעלות הציון לחסידי ברסלב.

כיום, רבינוביץ הוא בעל כח השפעה רבה באוקראינה, באמצעות התקשורת שברשותו הוא מתכוון להשפיע ולהסיר את איום האנטישמיות הקיים באוקראינה, לטובת היהודים הגרים במדינה והמבקרים בה.

לרגל נצחונו בפרלמנט האוקראיני ואדים רבינוביץ' הגיע היום לישראל במטוסו הפרטי וביקר בכותל המערבי, בין הביקורים, הוא השתתף בברית שנערך לבנו של הרב יעקב זילברמן,

התמונות באדיבות חיים שפירא

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר