התקשורת באוקראינה מפרסמת ידיעה כי באומן הותקנה קופת צדקה להתרמת חסידי ברסלב, לסיוע לחיילים האוקראינים שנפצעו במהלך הלחימה נגד הטרור

ההמונים בערב ראש השנה צילום: דוד דנברג
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"ט אלול תשע"ד שתף

התקשורת באוקראינה החלה לסקר בהרחבה את עלייתם לרגל של חסידי ברסלב לאומן. בין הדיווחים התפרסמה ידיעה, כי באומן הותקנה קופת צדקה להתרמת חסידי ברסלב, לסיוע לחיילים האוקראינים, שנפצעו במהלך הלחימה נגד הטרור במזרח המדינה.

ערוץ הטלוויזיה ICTV  מדווח, כי ערב העלייה ההמונית לרגל לקברו של רבי נחמן מברסלב, החסידים באומן התגייסו להתרמה בכדי לסייע לאוקראינים, אשר נפצעו במהלך הלחימה נגד הטרור במזרח המדינה. לשם כך, הוצבה קופת צדקה מיוחדת בנדיבותם של החסידים. באותו ערוץ טלוויזיה ICTV  דווח כי היהודים החרדים מוכנים לספק סיוע כספי והומניטרי לכוחות הביטחון באוקראינה.

שמעון בוסקילה אומר בראיון לכתב הערוץ האוקראיני ICTV : "אנחנו עוזרים לצבא האוקראיני בכדי להילחם בטרוריסטים". עוד הוא אומר: כי היהודים בישראל מכירים מקרוב את הלחימה, לאחרונה בישראל הייתה פעולה צבאית בעזה, אומנם הלחימה נערכה בגבול עם ישראל אבל זה לא אומר שהקרב התקיים בתל אביב, העיר אומן רחוקה מאיזור הלחימה בלוגנסק בהרבה מאשר תל אביב ורצועת עזה.

כתב הערוץ ICTV  מסכם: כי באומן השנה צפויים להגיע יותר מ 30,000 חסידים, והעסקנים באומן פועלים לאסוף תרומות וארוחות למען החיילים הפצועים באוקראינה.

דיווח זה, גם אם אינו נכון ועד כמה שזה נשמע הזוי, עצם הפרסום הוא דבר מבורך ומסייע רבות בהפחתת האנטישמיות באוקראינה, דבר זה הוכח כמועיל לטובת היהודים, הקהילה היהודית בדנייפרופטרובסק פועלת בצורה זו ומסייעת בכל דרך אפשרית לחיילים באוקראינה, התקשורת האוקראינית מסקרת בטלוויזיה את נדיבותם ועזרתם של הקהילה היהודית בצורה חיובית ומועילה לטובת היהודים.  

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר