בעזרת פעילותו המבורכת של הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א נמצאו קבריהם של שנים מאחי האדמו"ר הזקן מחב"ד "בעל התניא" ו"בעל שולחן ערוך הרב" - מקום קבורתם נמצא לאחרונה ברוסיה ובאוקראינה ומצבות הוקמו במקום

הרב ישראל מאיר גבאי ליד המצבה שהוקמה צילום: "אהלי צדיקים"
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ט אב תשע"ד שתף

בעזרת פעילותו המבורכת של הרב ישראל מאיר גבאי שליט"א  נמצאו קבריהם של שנים מאחי האדמו"ר הזקן מחב"ד "בעל התניא" ו"בעל שולחן ערוך הרב" - מקום קבורתם נמצא לאחרונה ברוסיה ובאוקראינה ומצבות הוקמו במקום.

אחיו של "בעל התניא" הרה"ק רבי משה זיע"א, הסתלק לבית עולמו ונטמן בבית החיים בעיר רודני שברוסיה, אח נוסף היה ל"בעל התניא" המכונה המהרי"ל רבנו יהודה לייב, הוא נטמן בבית החיים היהודי בעיר יאנוביץ שבאוקראינה. הגויים המקומיים ניסו במשך השנים להשתלט על בית הקברות, ועקרו מצבות רבות ממקומם אשר שימשו אותם לריצוף הבית.

אגודת "אהלי צדיקים" עמלו להסדיר את המקום בקבלת האישורים הנדרשים לציון המקום כבית קברות, המאמצים נשאו פרי וראש העיר נתן את האישורים הנדרשים. "אהלי צדיקים" הקימו במקום מצבה, ופועלים לגדר את בית העלמין טרם יחזור בו ראש העיר מאישורו ומקווים בקרוב לברך על המוגמר.

בעיר לאדי באוקראינה נטמנו גדולי עולם וביניהם בנו של ה"צמח צדק" הרה"ק רבי חיים שניאור זלמן זיע"א ובנו המהרי"ל (על שם אחיו של "בעל התניא") בעל סידור מהרי"ל. בית עלמין זה נעלם, ומיקומו לא נודע.

הרב ישראל מאיר גבאי עורך כבר תקופה ארוכה מחקרים על בית הקברות הנעלם, לאחרונה הוא קיבל מידע ועדות מאשה זקנה שהצביעה על מקום מסויים שבו נמצא בית הקברות, הרב  ישראל מאיר החל לחפש ואף מצא שרידים של מצבות וסימנים כי אכן במקום היה קיים בית עלמין יהודי, פעילי "אוהלי צדיקים" לא איבדו זמן ומצבה גדולה הוקמה לציון המקום.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר