נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו - האם הוא טוב ליהודים?

האוליגרך האוקראיני פטרו פורושנקו, ניצח בבחירות את המועמדת המובילה יוליה טימושנקו, בקרב על נשיאות אוקראינה. הקהילות היהודיות מאוכזבות מההפסד של מועמד היהודים, אופטימיות מסוימת ניכרת בקרב רבני הקהילות, לאחר שהנשיא הנבחר מעולם לא הביע דעות אנטישמיות כנגד היהודים, ומרבית מחבריו הקרובים הינם יהודים.

נשיא אוקראינה משמאל פטרו פורושנקו

התמונות באדיבות: COL

מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ו אייר תשע"ד שתף

האוליגרך האוקראיני פטרו פורושנקו, ניצח בבחירות את המועמדת המובילה יוליה טימושנקו, בקרב על נשיאות אוקראינה. הקהילות היהודיות מאוכזבות מההפסד של מועמד היהודים. אופטימיות מסוימת ניכרת בקרב רבני הקהילות, לאחר שהנשיא הנבחר מעולם לא הביע דעות אנטישמיות כנגד היהודים, ומרבית מחבריו הקרובים הינם יהודים.   

היהודים באוקראינה מקווים היום (שני), כי היציבות תשוב למדינה לאחר ניצחונו של פורושנקו. בתקופה האחרונה המצב היה לא פשוט בכלל, היהודים חששו להסתובב ברחובות, המצב החמיר מאוד והסכנה היתה גדולה. המועמד הנבחר קיבל תמיכה משמעותית, מהזרם הקיצוני ברובו, מה שאמור להוביל לרגיעה ויציבות מצד המתנגדים. רבה של העיר דנייצק אומר: "אין לנו ממה לחשוש כי יותר גרוע ממה שיש עכשיו לא יכול להיות".

פטרו פרושנקו אמר, כי צעדיו הראשונים יתמקדו בסיום מלחמת האזרחים, והכאוס הקיים באוקראינה, וידאג להשיב את הסדר לכנו. פרושנקו הבטיח כי יתמוך ביחסים משולבים ובשיתוף פעולה הדוק עם אירופה והמערב.

תוצאות הבחירות תהינה משמעותיות, ליחסים המתוחים בין רוסיה למערב,, לאחר התפטרותו של הנשיא לשעבר ויקטור ינוקוביץ', שהיה פרו-רוסי והודח במהפכה האזרחית בגלל סירובו לאמץ את ההסכם הכלכלי עם האיחוד האירופי.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הבטיח לשתף פעולה עם המנצח בבחירות, ואמר שהוא מקווה ליחסים טובים יותר עם המערב, ובאותו נשימה מתח ביקורת קשה על מדיניות ארה"ב באוקראינה.

האתר חב"ד אונליין, מביא התבטאות נדירה לפני שנתיים, שנאמר ע"י הנשיא הנבחר פרושנקו על היהודים. פורושנקו, המכונה "מלך השוקולד" אמר לאיש הקשר בין משרד החוץ לארגונים היהודיים באוקראינה: "ליהודים יהיה טוב כמו השוקולד שאני מייצר".

בתמונה, שצולמה לפני שנתיים, נראה אדרעי לוחץ את ידו של ראש עיריית וויניצה, במהלך חנוכת מרכז רפואי, במרכז התמונה נראה עומד פטרו פורושנקו שכיהן אז חבר הפרלמנט.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר